Były żołnierz Ronnie McNutt wstawił na Facebooka WSTRZĄSAJĄCY filmik! POPEŁNIŁ na nim…

Użytkownicy popularnego serwisu społecznościowego TikTok masowo rozpowszechniają między sobą filmik przedstawiający samobójstwo mężczyzny. Według The Verge, firma jest świadoma sytuacji i robi wszystko, co w ich mocy, aby zablokować filmy i konta, które dzielą się bulwersującym nagraniem.

Film pierwotnie opublikowano na Facebooku

Początkowo nagranie ukazujące samobójstwo zostało opublikowane przez użytkownika na Facebooku, a dopiero potem zaczęło być publikowane przez użytkowników TikToka. W związku z zaistniałą sytuacją wielu blogerów wypuściło ostrzegawcze filmy wideo, w których nakłaniają fanów, by nie oglądali filmu, na którym przy biurku w pokoju siedzi mężczyzna z brodą.

Popełnił samobójstwo na oczach widzów

Przedstawiciel sieci społecznościowej potwierdził, że filmik zaczął pojawiać się w sieci wieczorem 6 września. Według rzecznika prasowego, serwis społecznościowy cały czas blokuje konta, które publikują nagranie i usuwa wszystkie związane z nim posty.

filmik
FB

Błyskawiczna reakcja TikToka

Rzecznik serwisu TikTok powiedział:

„W niedzielę wieczorem w sieci zaczęły się pojawiać klipy pokazujące samobójstwo, które było transmitowane na żywo na Facebooku oraz krążyły na innych platformach, w tym na TikToku. Nasze systemy automatycznie wykrywają i usuwają te nagrania za naruszenie naszych zasad dotyczących treści, które wyświetlają, wychwalają, gloryfikują lub promują samobójstwo”.

Odpowiedź Facebooka

„Usunęliśmy oryginalny film z Facebooka w dniu, w którym był on transmitowany i od tego czasu używamy technologii automatyzacji do usuwania kopii przesyłanych plików” – zapewnili przedstawiciele Facebooka.

Rozstał się z dziewczyną

Według tabloidu The Sun, na nagraniu możemy zobaczyć Amerykanina Ronniego McNutta. 33-letni mieszkaniec Mississippi popełnił samobójstwo 31 sierpnia. Mężczyzna służył jako żołnierz w Iraku, a tuż przed śmiercią pracował w fabryce Toyoty w Blue Springs.

Istnieją doniesienia, że ​​w ostatnim czasie Ronnie stracił pracę i zerwał ze swoją dziewczyną. To właśnie z nią rozmawiał przez telefon na nagraniu ukazującym jego śmierć.

Źródło: The Sun

Zdjęcie: The Sun

Komentarze

Komentarze