Cecha, którą KAŻDA córka DZIEDZICZY po mamie. NIE będziesz ZADOWOLONA

Dzieci często słyszą od rodziców takie słowa: oczy masz po mamie, charakter po tacie, a dryg do prac ręcznych po dziadku. Okazuje się, że jest szereg cech, które dziedziczymy po mamie. Nie wszystkie są powodem do radości.

Po rodzicach dziedziczymy nie tylko cechy zewnętrzne, ale i temperament. Naukowcy ustalili, które cechy charakteru i inne zawsze dziecko dostaje w spadku po matce.

Okazuje się, że kobiety dziedziczą po swoich mamach 4 cechy. Dwie z nich to: po pierwsze inteligencja i po drugie – tempo starzenia się organizmu.

Inteligencja
Pierwszy wniosek to efekt pracy naukowców z Glasgow Research Medical. Ich zdaniem IQ dziecka jest zbliżone do IQ matki. Konkretnie – jest ono o 15 punktów wyższe lub niższe. Badacze doszli do tego wniosku po przebadaniu 12 tys. osób w wieku od 14 do 22 lat.

Starzenie się organizmu
Zdaniem naukowców z Niemiec po matkach dziedziczymy tempo starzenia się. Jeśli dla nich czas jest łaskawy, to w naszym przypadku będzie podobnie. Z czego to wynika? Badacze twierdzą, że DNA z mitochondriów kontroluje proces starzenia się organizmu (otrzymujemy je wyłącznie od matki).

NASTĘPNA STRONA: Kolejne 2 cechy, które dziedziczymy po swojej mamie

Komentarze

Komentarze