Cellulit. Jak się go skutecznie pozbyć?

Cellulit, czyli tzw. „skórka pomarańczowa” to przypadłość, która dotyka większości kobiet. Niestety, letnie ubrania i kuse sukienki obnażają skalę tego problemu. Jednakże z cellulitem można walczyć. Poznaj sprawdzone sposoby!

Cellulit jest to tkanka tłuszczowa, która uległa deformacji, co objawia się nierównościami na skórze. Przypomina to wyglądem powierzchnię pomarańczy, stąd też wzięła się nazwa „skórka pomarańczowa”.

Cellulit powstaje, gdy tłuszcz wywiera nacisk na ułożoną pionowo tkankę łączną, która otacza komórki tłuszczowe w naszym ciele. W efekcie tkanka tłuszczowa zostaje zbita i powstają nierówności na skórze.

Cellulit występuje na częściach ciała, w których organizm magazynuje tłuszczyk, czyli na udach, pośladkach, czy brzuchu. Rzadziej pojawia się na ramionach.

 

Źródło: www.freepik.com

 

Cellulit- jak się go pozbyć?

Jest wiele sposobów na ograniczenie cellulitu. Z pewnością przy odrobinie wytrwałości i silnej woli, można się go całkowicie pozbyć. Jak to zrobić?

 

  • Zdrowa dieta. Zdrowa dieta pomaga pozbyć się cellulitu. Jedz dużo błonnika oraz pełnoziarnistych produktów, a także owoców i warzyw. Pomagają one usuwać toksyny z organizmu, a co za tym idzie, zapobiegają grudkowaniu się tłuszczu pod skórą.
  • Pij dużo wody. Spożywanie wody w dużych ilościach sprawia, że ciało szybciej pozbywa się nadmiaru tłuszczu, który jest przechowywany w postaci cellulitu. Z kolei niedobór wody w organizmie powoduje zaburzenia gospodarki wodnej, co prowadzi do magazynowania wody w organizmie i powstanie skórki pomarańczowej.
  • Regularne ćwiczenia. Nadwaga sprzyja powstawaniu cellulitu. Z tego względu warto rozpocząć regularne ćwiczenia. Można biegać, pływać, chodzić, czy też ćwiczyć jogę. Każda aktywność jest wskazana, jednak ważne jest, aby wykonywać ćwiczenia regularnie, kilka razy w tygodniu.
  • Masaże. Masaż stymuluje krążenie krwi i płynów w organizmie. Masuj swój cellulit regularnie, najlepiej za pomocą fusów z kawy, ponieważ kofeina przyspiesza spalanie tłuszczu.
  • Luźne ubrania. Obcisłe ubrania ograniczają prawidłowe krążenie krwi, co niewątpliwie sprzyja powstawaniu cellulitu. Z tego względu lepiej zrezygnuj z ciasnych spodni i wybierz bardziej przewiewne ubrania.

 

Warto połączyć wszystkie wyżej wymienione metody, a z pewnością dzięki regularności Twój cellulit zacznie znikać.

 

ZOBACZ TEŻ: Chcesz wypełnić usta? Zobacz, co BOTOKS zrobił z jej twarzą!

 

Źródło: www.poradnikzdrowie.pl

Komentarze

Komentarze