Chcesz, aby Twoja pociecha POKOCHAŁA NAUKĘ? Poznaj 4 sposoby

Kiedy dziecko chętnie się uczy poprawia swoją pamięć, podnosi kompetencje oraz staje się bardziej otwartym człowiekiem. Przyswajanie wiedzy daje szereg korzyści.

Przedstawiamy 4 sposoby zmotywowania dziecka do nauki:

1. Nie nagradzaj i nie karz. Rodzic, który przekonuje dziecko do nauki za pomocą obietnic czy nagród pokazuje mu, że nauka to tylko obowiązek. Oczywiście nauka jest obowiązkiem, ale za wypełnianie obowiązków nie powinno dostawać się bonusów. Kluczowe jest, aby pomóc dziecku zrozumieć, że to co robi, robi dla siebie i przyda mu się to w przyszłości.

2.Pokaż, że nauka naprawdę się przydaje. Wytłumacz, że liczenie rzeczywiście przydaje się chociażby w sklepie. Przedstaw dziecku prosty przykład, ile zapłaci za 4 soki, jeśli każdy z nich kosztuje 5zł. To samo możesz zrobić z resztą przedmiotów. Spraw, by dziecko uwierzyło, że nauka po coś jest.

3.Nauka przez zabawę. Uczenie może okazać się świetną frajdą. Wykorzystaj gry, zabawy edukacyjne oraz aplikacje mobilne. Obecnie istnieje mnóstwo aplikacji dla dzieci, które uczą oraz tłumaczą w doskonały sposób.Twoje dziecko nie może pojąć ułamków? Wystarczy, że przekroisz jabłko na części i zaczniesz tłumaczyć.

4.Ucz się razem ze swoją pociechą. Dosłownie! Pomagaj w odrabianiu lekcji, a nie tylko sprawdzaj odrobioną pracę domową. Wspólna nauka wręcz pobudza myślenie u dziecka.

 

ZOBACZ TEŻ:Julia Wieniawa zdradziła swój sekret! Używa kremu do twarzy, KTÓRY KOSZTUJE…

Żródło: rodzicedzieci.pl/ pixabay

Komentarze

Komentarze