Chcesz, aby twoje DZIECKO BYŁO SZCZĘŚLIWE? Stosuj zasadę trzech minut

Istnieje pewna ważna zasada – zasada trzech minut. Dotyczy ona zarówno dorosłych, jak i dzieci. Kiedy rodzice w rodzinie zaczynają stosować tę metodę, szybko dostrzegają, że ich relacje znacznie się poprawiają. 

Na czym polega zasada trzech minut?

Regułą „pierwszych trzech minut” polega na tym aby zawsze spotykać dziecko z tak wielką radością, jakbyś spotykał przyjaciela, którego nie widzieliśmy przez wiele, wiele lat. I nie ma znaczenia czy wróciłeś ze sklepu, w którym byłeś po chleb, czy wróciłeś z pracy do domu. Zwykle wszystko, czym dziecko chce się z tobą podzielić „rozdaje” w pierwszych minutach spotkania. To właśnie na tym polega cała ważność reguły aby nie przegapić tego czasu.

Natychmiast zauważysz tych rodziców, którzy intuicyjnie przestrzegają zasady „pierwszych trzech minut”. Na przykład, zabierając dziecko ze szkoły, zawsze kucają na poziomie oczu, przytulają się podczas spotkania i mówią, że za nim tęsknili podczas gdy inni rodzice po prostu zabierają dziecko za rękę, mówią „idziemy”,rozmawiając przy tym przez telefon.

Wychodząc z pracy, natychmiast zwracaj uwagę na dziecko. Masz kilka minut, by usiąść obok niego, zapytać o jego dzień i wysłuchać. Potem idź na obiad i obejrzyj wiadomości.

Zobacz też: Czekał prawie 50 lat by otworzyć świąteczny prezent od byłej dziewczyny! Nie uwierzysz, CO BYŁO W ŚRODKU

Wiadomym jest, że nie zawsze mamy czas na wspólną zabawę z naszymi dziećmi, jednak nawet kilkanaście minut dziennie to dla dziecka bardzo cenny czas. W tych chwilach skup się na tym czego oczekuje dziecko, wysłuchuj jego potrzeb, nie oferuj mu swoich opcji na czas wolny.

Źródło: Na podstawie artykułu Natalii Siroticz (Kreatywne Animacje)

Źródło zdjęcia: Pixabay

 

Komentarze

Komentarze