Chcesz obniżyć POZIOM ZŁEGO CHOLESTEROLU? Jedz codziennie…

Czy wiesz, że niektóre produkty spożywcze mogą skutecznie obniżyć poziom złego cholesterolu? Te naturalne metody mogą mieć kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i radzić sobie z redukcją złego cholesterolu znacznie lepiej od leków. Szczegóły poniżej.

Dobry cholesterol (HDL) pomaga kontrolować poziom złego cholesterolu (LDL) i ważne jest, aby utrzymać te poziomy w równowadze. W rzeczywistości wysoki poziom złego cholesterolu nazywany jest cichym zabójcą, ponieważ często nie jesteśmy świadomi, że może być on przyczyną wielu problemów zdrowotnych, a jego nadmiar wykrywany jest zbyt późno lub w sytuacjach krytycznych. 

CZOSNEK

Sięgnij po dwa ząbki czosnku dziennie! Oczywiście, o ile nie masz problemów z jego trawieniem. Czosnek to niesamowity naturalny środek, który obniży poziom złego cholesterolu. Dodatkowo, znajdujące się w czosnku związki chemiczne są w stanie pohamować rozwój niektórych nowotworów związanych z układem pokarmowym człowieka. Najsilniej przeciwdziała chorobie nowotworowej jelit.

KURKUMA

Kurkuma to przyprawa, która może pomóc wyleczyć zatkane tętnice, obniżyć poziom złego cholesterolu i poprawić pracę serca. Kurkumina zawarta w kurkumie ma właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające. Może również rozluźniać naczynia krwionośne i zmniejszać ryzyko zawału serca lub udaru.

Komentarze

Komentarze