Chcesz uniknąć ZMARSZCZEK? Tak powinna wyglądać Twoja codzienna pielęgnacja twarzy!

Zastanawiasz się jak powinna wyglądać prawidłowa, codzienna pielęgnacja skóry? Wbrew przekonaniu niektórych osób, nie polega ona wyłącznie na umyciu buzi wodą lub tonikiem. Jeśli będziecie systematyczni, za pomocą trzech najważniejszych kroków, wasza skóra stanie się promienna, gładka i nawilżona.

Oczyszczanie

Nie jest tajemnicą, że oczyszczanie jest pierwszym i najważniejszym krokiem w codziennej pielęgnacji skóry. Jeśli mieszkasz w mieście, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że notorycznie stykasz się z zanieczyszczeniami powietrza, oparami samochodów, kurzem, brudem i smogiem. W związku z tym, oczyszczanie skóry to podstawowy krok pielęgnacji, którego nie należy pomijać.

Wybieraj zawsze mleczka i żele oczyszczające, dostosowane do twojego typu cery. Jeśli masz cerę tłustą i problematyczną, wybieraj produkty przeciwtrądzikowe.

Tonizowanie

Tonizowanie skóry to sposób, dzięki któremu poprawisz działanie środka oczyszczającego. Tonizowanie pomaga oczyścić pory, zmniejsza ich wygląd i utrzymuje prawidłową równowagę pH skóry. Oznacza to, że dzięki użyciu tonika, unikniesz stanu zapalnego na swojej skórze. Ponadto nie będzie nadmiernej suchości lub nadprodukcji sebum.

Nawilżanie skóry

Warto wybrać głęboko nawilżający krem, który poprawi poziom nawodnienia skóry. Skóra przesuszona dużo szybciej ulega podrażnieniom. Kremy nawilżające najlepiej nakładać na wilgotną skórę, nie zapominaj więc o stosowaniu toniku. Przy mocno odwodnionej skórze warto zastosować okłady głęboko nawilżające. Twarz, szyję , a także dekolt posmaruj grubą warstwą kremu nawilżającego, później przykryj gazą, zmoczoną w lekko ciepłej niegazowanej wodzie mineralne. Odpowiednio nawilżona skóra nie starzeje się tak szybko- pamiętaj o tym, jeśli chcesz uniknąć zmarszczek!

Zobacz też: Twoją ZMORĄ SĄ BRZYDKIE ZASKÓRNIKI? Ten TANI SPOSÓB zdziała cuda!

Źródło: poradnikzdrowie.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze