Chcesz WZMOCNIĆ swoje WŁOSY zimą? Nie REZYGNUJ z …

Każda z nas marzy o gęstych, lśniących włosach. A okres zimowy nie sprzyja ich pielęgnacji. I niestety stosowanie samych odżywek, maseczek czy olejków nie wystarczy. Z pomocą przychodzi nam tu CZAPKA, która wbrew pozorom dba o objętość naszych włosów. Jak stwierdza Paweł Zięba, stylista fryzur, włosy tak samo jak wysokich temperatur nie lubią też tych niskich. Stają się wtedy łamliwe. Dlatego warto nosić zimą czapkę. Jednak należy zwrócić uwagę na jej materiał. Najlepsze będą te z naturalnych włókien, takich jak bawełna czy wełna. Sztuczne tworzywo sprawia, że skóra się poci, przez co włosy szybciej się przetłuszczają a fryzura robi się oklapnięta. Czapka nie powinna też być obcisła. 

A jak zdradzają eksperci, fryzura zachowa większą objętość gdy przed nałożeniem czapki przeczeszemy włosy na drugi bok. Wówczas po jej zdjęciu wracając do poprzedniego ułożenia włosów, będą się one ładnie unosić.

Czapka jest naszym sprzymierzeńcem w pielęgnacji włosów zimą. Dlatego nie rezygnujmy z niej. Należy ją tylko dobrze wybrać.

źródło: onet.pl

zdjęcie: pixabay.com

KB

Komentarze

Komentarze