Chciał zwerbować dziewczynkę do swojego samochodu! Proponował jej pieniądze!

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło niedawno w Szczecinie, na osiedlu Kasztanowym. Obcy mężczyzna próbował zwerbować dziewczynkę do swojego samochodu. Oferował jej nawet pieniądze. Dziecko zachowało zimną krew i nie zgodziło się na propozycję. 

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 39 w Szczecinie zachowała się bardzo racjonalnie i natychmiast uciekła na przystanek. Po przyjeździe do placówki szkolnej, natychmiast opowiedziała dyrektorce o tym, co się wydarzyło.

Dyrektorka szkoły, Gabriela Bederska za pośrednictwem mediów społecznościowych przyznała, że w placówce zorganizowano specjalne wykłady na temat bezpieczeństwa dzieci.

W szkole zostały natychmiast przeprowadzone ostrzegające pogadanki z uczniami i przypomniano im w jaki sposób należy się zachowywać w takiej lub podobnej sytuacji. Podjęliśmy decyzję, że dzisiaj (poniedziałek) nie pozwalamy młodszym dzieciom z edukacji wczesnoszkolnej wracać samodzielnie do domu – przekazała na Facebooku Gabriela Bederska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 39 w Szczecinie.

Źródło: o2

Zobacz też: TE POLSKIE słowa weszły do języka angielskiego! Obcokrajowcy je rozumieją!

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze