Choruje na NIEULECZALNĄ CHOROBĘ. Chce OSTRZEC wszystkie KOBIETY

U Thessy Kouzoukas lekarze stwierdzili nieuleczalną chorobę. Kobieta postanowiła podzielić się tą informacją w sieci, aby ostrzec inne przedstawicielki płci pięknej. 27-latka choruje na endometriozę.

Kobieta zmaga się z tą chorobą od kilku lat. Diagnozę postawiono po tym, jak zgłosiła się do lekarza z obfitymi miesiączkami i bólami brzucha między krwawieniami. Podczas badania USG wykryto torbiel w jajniku. Było to już zaawansowane stadium choroby.

Schorzenie to jest nieuleczalne. Możliwe jest tylko łagodzenie objawów. Istotą tej choroby jest rozrastanie się komórek endometrium poza macicą. W efekcie nagromadzenia krwi powstają skrzepy. Endometrioza dotyka nawet 15% w wieku rozrodczym!

Świadomość tego, że nie ma szans na wyleczenie, ma negatywny wpływ na kondycję psychiczną Thessy.

Jestem chora przez bycie chorą – mówi.

Kobieta pokazała nawet, jak schorzenie to zmieniło jej ciało. Opublikowała zdjęcie, na którym widać jej brzuch po tym, jak pękła jej torbiel. Był wystający, powiększony.

Chce jednak uświadamiać kobiety na temat endometriozy. Sugeruje, aby każda z nich, która cierpi z powodu bolesnych miesiączek, nie zwlekała z wizytą u lekarza.

enometrioza, Thessy Kouzoukas

Endometrioza to nie żart – pisze.

Zobacz też: Udostępniła to zdjęcie, by OSTRZEC innych rodziców. Mogło dojść do TRAGEDII

Źródło: gazeta.pl
Źródło zdjęć: Instagram

Komentarze

Komentarze