Chroń SWOJE SERCE PRZED CHOROBAMI! Z pomocą przyjdzie ci TEN SKŁADNIK

Zawarta w ananasie bromelaina zapobiega powstawaniu skrzepów, a także łagodzi opuchliznę i bóle. Wspomaga gojenie się tkanek. Ten enzym to silny środek przeciwzapalny, który rozkłada i ścina białko. Jeśli chcesz zapobiec chorobom serca, koniecznie włącz ananasy do swojej codziennej diety.

Bromelaina, którą znajdziemy w tych słodkich i egzotycznych owocach jest pomocna przy leczeniu ran i oparzeń. Kilka lat temu amerykańscy naukowcy przeprowadzili badanie, do którego zaangażowali zawodowych strażaków. Badanie zostało przeprowadzone na 700 uczestnikach. Część z nich miała za zadanie przez pewien czas przyjmować bromelainę. Wyniki badań potwierdziły teorie naukowców. Okazało się bowiem, że u osób które przyjmowały bromelainę, oparzenia goiły się znacznie szybciej niż u pozostałych uczestników eksperymentu.

Jeśli borykasz się z nawracającym zapaleniem dróg moczowych z pomocą przyjdzie ci bromelaina w połączeniu z trypsyną. Dodatkowo, enzym ten podobnie jak zielona herbata, niweluje nadmierną krzepliwości krwi.

Nieniejszy enzym redukuje gęstość śluzu, polecany jest więc osobom borykającym się z astmą i przewlekłym zapaleniem oskrzeli. Dowiedziono również, że znajduje swoje zastosowanie w leczeniu chorych zatok. Inne badania naukowców potwierdziły, że jest pomocny przyswajaniu przez organizm antybiotyków np. penicyliny, amoksycyliny.

Bromelaina może stać się wybawieniem dla osób, które cierpią na reumatoidalne zapalenie stawów przez wzgląd na to, że ma właściwości przeciwzapalne. Lekarze przypuszczają, że może mieć również działanie antynowotworowe. Jak dotąd nie potwierdzono tego jednak badaniami.

Źródło zdjecia: Pixabay

Zobacz też: Masz tę grupę krwi? To jesteś odporny na …

 

 

 

Komentarze

Komentarze