Ciągle BRAKUJE CI ENERGII? Ten prosty trik sprawi, że znowu poczujesz się dobrze!

Jeśli ciągle czujesz się senny, niezadowolony i brakuje ci energii do działania, najwyższa pora to zmienić. Aby poprawić ogólną kondycję organizmu, trzeba zadbać przede wszystkim o właściwy sposób odżywiania. Prezentujemy sposoby, dzięki którym z łatwością odzyskasz siły witalne i poczujesz się lepiej.

1. Wysypiaj się

Jeśli chcesz czuć się dobrze i zdrowo, sypiaj co najmniej 7-8 godzin w ciągu doby. Sen krótszy od przedstawionego minimum może być przyczyną następujących chorób: cukrzycy typu 2, otyłości, a także chorób serca.

2. Spędzaj czas na świeżym powietrzu

Wychodź codziennie na spacery i spędzaj na powietrzu przynajmniej godzinę. Zabierz bliskich do parku lub lasu. Po niedługim czasie zauważysz, że twój organizm czuje się znacznie lepiej i jest bardziej dotleniony.

3. Jedz więcej warzyw

Jedz więcej warzyw, w szczególności tych zielonych. Dietetycy polecają spożywanie następującej żywności: szpinaku, mięty, awokado, jabłek, limonki, sałaty, groszku, brokuła, ogórka, kapusty, papryki zielonej, szczypiorku, kopru, szparag. Zielone warzywa to podstawa zbilansowanej diety. Każdego dnia, sięgaj po minimum jedną ich porcję!

4. Więcej uśmiechu, proszę!

Badania przeprowadzone przez naukowców udowadniają, że uśmiech wpływa na nasze samopoczucie i stan zdrowia. Osoby, które ciągle się uśmiechają cieszą się znacznie lepszym stanem zdrowotnym. Kiedy dzielisz się uśmiechem z innymi osobami, przekazujesz im swoją pozytywną energię i wpływasz również na ich samopoczucie.

5. Uprawiaj sport!

Aktywność fizyczna sprawi, że twój organizm będzie wytwarzał więcej hormonów w szczęścia. Istotne znaczenie w tym przypadku ma serotonina, endorfiny i dopamina- hormony, które wpływają na twój układ nerwowy. Pomyśl o ulubionej aktywności. Zacznij pływać, uprawiać jogging, albo wybierz szkołę tańca. Nie zwlekaj z tym!

Zobacz też: Dręczy cię JESIENNA CHANDRA? Dzięki TYM SPOSOBOM odzyskasz energię!

Źródło: sfd.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

 

Komentarze

Komentarze