Cieszyła się, że szybko CHUDNIE PO CIĄŻY. Zostało jej KILKA LAT życia

Caroline Dick na początku 2015 r. została mamą. To była jej pierwsza ciąża i pierwsze dziecko. Szybko jednak radość z narodzin potomka przesłoniła tragiczna informacja. Lekarze stwierdzili u Caroline nieuleczalną chorobę.

Spadek wagi
Kilka dni po ciąży Caroline zaczęła znacznie tracić na wadze. Zgubiła aż 13 kg. Zaniepokoiło ją to, a jednocześnie ucieszyło, że w tak szybkim tempie wraca do formy sprzed ciąży.

Inne objawy
Pojawiły się jednak dodatkowe dolegliwości. Caroline odczuwała ból w krzyżu. Ponadto badanie krwi ujawniło niedokrwistość. Lekarze podejrzewali, że ma to związek z tym, że kobieta późno zdecydowała się na dziecko. Urodziła je po 40-stce.

Niestety uporczywe dolegliwości nie mijały. W końcu zdecydowała się na kolonoskopię.

Diagnoza
Badanie wykazało, że Caroline jest poważnie chora. Stwierdzono u niej raka jelita grubego. Okazało się, że ciąża maskowała nowotwór, objawy tej choroby nie były oczywiste w tym stanie.

Kilka lat życia
Niestety, rak został zdiagnozowany późno. Było to 4. stadium choroby, co oznacza, że nie można go wyleczyć. Pojawiły się przerzuty na inne narządy wewnętrzne, które trzeba było usunąć. Nowotwór zaczął atakować całe ciało Caroline. Niedawno lekarze poinformowali ją, że pozostało jej kilka lat życia.

Dziś Caroline chce uświadamiać ludzi na temat ryzyka zachorowania na raka jelita grubego.

Źródło: thesun.co.uk
Źródło zdjęć: thesun.co.uk

Komentarze

Komentarze