Co z KASĄ Z 500+? WKURZONY prezydent WALI PROSTO Z MOSTU

Czy świadczenie 500+ zostanie wstrzymane przez epidemię koronawirusa? Okazuje się, że nie. Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarzem Polsat News potwierdził.

Jak podkreślił Duda, “Ja nigdy nie podpiszę ustawy, która będzie państwu to 500 plus odbierała, bo nie wolno tego zrobić, bo to fundament bezpieczeństwa polskiej rodziny”.

Jest jednak jedno “ale”. Prezydent powiedział:

“Będę apelował, żeby osoby, którym wystarcza na normalne funkcjonowanie, nie pobierały świadczenia 500 plus; apelował, ale nie zabierał”.

Zobacz: PŁODZI DZIECI na potęgę! Z 500+ wyciągnęłaby 20 TYS. MIESIĘCZNIE

Co oznacza sugerowanie, by samodzielnie zrezygnować z pobierania tego świadczenia przez osoby bardziej zamożne. Prezydent apeluje, by w sytuacji koniecznej te rodziny nie korzystały z 500+.

Jednakże nie ma mowy o całkowitym zlikwidowaniu 500+. Jeśli będzie potrzeba ograniczyć wydatki państwa ze względu na kryzys spowodowany koronawirusem, to rząd wprowadzi je w innym miejscu.

Mimo deklaracji prezydenta w internecie pojawiły się głosy, że zabierze bogatym 500+. Prezydent postanowił kategorycznie odpowiedzieć na te zarzuty. Napisał na swoim koncie na Twitterze:

“Precz z manipulacją i kłamstwem! Oto moja prawdziwa wypowiedź co do 500+ : Kategoryczne NIE dla odbierania komukolwiek 500+!”.

Możemy wszyscy spać spokojnie?

Zobacz też: FATALNE WIEŚCI dla tysięcy Polaków. Chodzi o 500+!

Źródło: wpolityce.pl, Twitter
Źródło zdjęcia: pixabay.com, IG @prezydent_pl (Jakub Szymczuk)

Komentarze

Komentarze