Co zrobić, gdy partner NIE CHCE mieć dzieci?

Kochasz swojego partnera i chcesz założyć z nim rodzinę, ale on nie chce mieć dzieci?

Fakt, że twój partner nie chce mieć dzieci, może budzić w tobie wiele różnych pytań i wątpliwości. „Może powinnam z nim zerwać?”, „Może dzieci wcale nie są w życiu takie ważne?”, „Cóż, wyjdę za niego, ale czy naprawdę chcę spędzić całe życie czekając, aż będzie chciał mieć dziecko?”…

mieć dzieci
Unsplash

Kiedy twój partner nie chce mieć dzieci może ci się wydawać, że znalazłaś się w sytuacji bez wyjścia. Na szczęście, istnieje kilka wskazówek, które pomogą ci podjąć mądrą decyzję.

Poinformuj partnera, że ​​nie wyobrażasz sobie życia bez dzieci

Ważne jest, aby być uczciwym wobec swojego partnera. Powiedz mu bezpośrednio, że nie możesz poślubić mężczyzny, który nie chce mieć dzieci, bez względu na to, jak bardzo go kochasz. Bądź szczera i nie ukrywaj swoich uczuć. Jeśli naprawdę cię kocha, spróbuje cię zrozumieć i wyjaśnić ci, dlaczego nie chce mieć dziecka. Nie bój się rozstania. Lepiej zakończyć swój związek teraz (jeśli on tego chce) niż żałować za swoje błędy i zmarnowane lata życia.

Czytaj też: Nie do wiary! Połowa kobiet podejmuje decyzję o macierzyństwie POD WPŁYWEM…

mieć dzieci
Unsplash

Nie naciskaj na niego

Jeśli kochasz swojego partnera, powinnaś spróbować go zrozumieć. Może przeżywa naprawdę ciężki okres w swoim życiu? Może ma problemy finansowe? A może kilka lat temu stracił dziecko i nie jest gotowy na nowego potomka? Nie naciskaj na niego i nie rozmawiaj z nim każdego dnia o dzieciach. Spróbuj zamknąć na kilka miesięcy ten temat. Są szanse, że doceni twoje zrozumienie i cierpliwość.

Daj mu czas na przemyślenie

Jeśli czujesz, że się denerwuje, przerwij dyskusję. Daj mu kilka minut na uspokojenie i przemyśl swoje słowa. Kłótnia nie jest najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tą sytuacją. Kiedy będziecie mówić spokojnie, łatwiej wam będzie dojść do porozumienia. Wyjaśnij swojemu partnerowi, że dzieci nie będą dla niego obciążeniem, a twój związek się nie zmieni. Omów z nim wszystkie zalety posiadania dzieci i daj mu czas na przemyślenie, a być może zmieni już wkrótce swoje zdanie w tym temacie.

Czy uważasz, że warto kontynuować związek, w którym partner nie chce mieć dzieci? Czy twoim zdaniem, rodzina jest niekompletna bez dziecka? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami.

Czytaj też: Błędy popełniane podczas RANDKI! Błąd numer 5 pojawia się NAGMINNIE i od razu PRZEKREŚLA SZANSĘ NA ZWIĄZEK!

mieć dzieci
Unsplash

Źródło: Psychology, Woman, Womanitely

Zdjęcia: Pixabay, Unsplash

Komentarze

Komentarze