Co zrobić, gdy ugryzie MUCHA KOŃSKA? Ukąszenie przez te owady może wywołać gorączkę

Mucha końska potrafi niepostrzeżenie ugryźć, a skutki ukąszenia są widoczne natychmiast.

Mucha końska to owad, który niekoniecznie musi przebywać wsród koni i krów. Spotykamy ją blisko zbiorników wodnych i lasów. Może ukąsić na zwykłej przejażdżce rowerowej.

 

Mucha końska, czyli jusznica deszczowa (Haematopota pluvialis), jest jednym z najbardziej uporczywych i denerwujących owadów. Atakuje ludzi i zwierzęta, lata wokół twarzy i odkrytych części ciała, nie dając się odgonić.

 

Czerwony rumień na skórze po ugryzieniu bardzo szybko powiększa się, a w czasie jego wykwitu może występować okres podwyższonej temperatury (ocieplenia) w miejscu jego ugryzienia. Swędzenie jest silniejsze w porównaniu do ukąszeń innych owadów. Stan zapalny po ugryzieniu przez muchę końską może trwać nawet do 15 dni.

 

ZOBACZ TEŻ:Od dziecka był GWAŁCONY przez CHORĄ PSYCHICZNIE kobietę. Dziś sąd zadecydował, że mężczyzna musi zapłacić…

 

Co zrobić po ukąszeniu?

Nie można drapać, bo to zwiększa stan zapalny. Kostki lodu przyniosą ulgę i złagodzą swędzenie. Okłady z rumianku zmniejszą zaczerwienienie. Po ukąszeniu najlepiej pić regularnie wapno.

Najskuteczniejszym środkiem jest Permytryna. Zabezpiecza ona przed atakami much. Należy jednak pamiętać, że działanie takich środków ma ograniczone możliwości.

 

Źródło:radiozetzdrowie

Źródło zdjęcia:facebook

Komentarze

Komentarze