Coś się tnie, coś się zacina? Krótki poradnik domowego majsterkowania!

Chcąc, by przedświąteczne porządki upłynęły w miłej i spokojnej atmosferze, a mieszkanie zalśniło jeszcze przed pierwszą gwiazdką proponujemy wam garść prostych i przydatnych pomysłów. Nie chcemy przecież, by zbłąkany wędrowiec został przyjęty u progu skrzypiących drzwi, zaliczył przewrotkę na niestabilnym krześle, a po wigilijnej kolacji nie został wypuszczony z powodu zacinającego się zamka. 

Skrzypiące drzwi

Skrzypiące zawiasy w drzwiach  należy dokładnie naoliwić. Wbrew pozorom wcale nie potrzebujesz specjalnego oleju do maszyn. Ten zwykły kuchenny również się nada. Równie skuteczny może okazać się także płyn WD-40, który dodatkowo usuwa rdzę oraz inne zanieczyszczenia ze spryskanych powierzchni. Co więcej, dociera do wszystkich zakamarków, do których na ogół ciężko trafić.

https://www.instagram.com/adelina_stachel/

Trzeszczące krzesło

Stół wigilijny powinien mieć przy sobie komplet krzeseł. Jeśli jednak zauważysz,ze jedno z nich jest wadliwe i drażniąco skrzypi sprawdź dokładnie umocowanie oparcia. Często właśnie obluzowanie go, może powodować trzeszczenie. Dlatego warto zbadać czy wszystkie śrubki są wystarczająco dokręcone, a w razie potrzeby w poluzowany otwór wpuść nieco silikonu i przykręć. Jeszcze innym patentem, może być owinięcie gwintu nitką.

https://www.instagram.com/nielubiepolitury/

Zacinający zamek

Wszyscy dobrze znamy ten moment, gdy wracając po męczącym dniu w pracy sięgamy po klucz do drzwi mieszkania, a  gdy już mamy wejść do środka, klucz postanowił się zbuntować i za „Chiny Ludowe” nie daje się przekręcić. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi zwykły ołówek. Jak działa? Wystarczy, że zeskrobiesz nożem lub temperówką trochę grafitu. Następnie posypiesz nim ząbki klucza. Włóż do zamka i spróbuj ponownie obrócić klucz. Grafit ma właściwości zmniejszające tarcie i mechanizm powinien zadziałać.

https://www.instagram.com/i_am_michalina_/

Zdjęcie główne: https://www.instagram.com/male_duze_a/

Komentarze

Komentarze