Cristiano Ronaldo ma koronawirusa! Co z jego dziewczyną i dziećmi?

Cristiano Ronaldo, jedna z największych gwiazd piłki nożnej i jeden z najbardziej znanych sportowców na świecie, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa – poinformował we wtorek Portugalski Związek Piłki Nożnej. Jak się czuje słynny sportowiec? Co z jego najbliższymi – partnerką i dziećmi?

Cristiano ma COVID-19

Portugalska Federacja Piłki Nożnej donosi, że jeden z najsłynniejszych piłkarzy świata – Cristiano Ronaldo ma koronawirusa. Na szczęście sportowiec czuje się dobrze i przechodzi infekcję bezobjawowo w izolacji.

Odizolowany od drużyny

Słynnego piłkarza odizolowano już od kolegów z drużyny, żeby nie narażać ich na zakażenie. Wszyscy piłkarze klubu przebywający na zgrupowaniu przeszli już testy pod kątem obecności koronawirusa. Te dały wynik negatywny. Jak wynika z najnowszych informacji, możliwe, że dziewczyna Cristiano i jego dzieci także są zarażeni. Wiadomość ta nie została jednak potwierdzona oficjalnie.

Czytaj też: Mężczyzna DWUKROTNIE zachorował na koronawirusa! Pewien szczegół SZOKUJE!

Cristiano
IG

Nie weźmie udziału w meczu

Z uwagi na zarażenie koronawirusem, Ronaldo nie zagra w zaplanowanym na dzisiaj meczu Ligi Narodów przeciwko Szwecji. 35-letni napastnik Juventusu grał w niedzielę przeciwko Francji w Lidze Narodów oraz w towarzyskim spotkaniu z Hiszpanią w zeszłym tygodniu.

Pozytywny test Ronaldo potwierdził najgorszą obawę niektórych europejskich klubów, które walczyły z FIFA, światowym organem zarządzającym piłką nożną, o zmianę zasad, które wymagają od nich zwolnienia graczy do reprezentowania drużyn narodowych podczas zaplanowanych przerw międzynarodowych.

Wiele klubów obawiało się, że wysyłanie swoich zawodników do miejsc, gdzie szaleje wirus – szczególnie w Ameryce Południowej, gdzie w zeszłym tygodniu rozpoczęły się kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2022 – może narazić ich na infekcję lub spowodować, że wirus wróci do europejskich drużyn.

Źródło: CNN, NY Post, NY Times

Zdjęcie: Instagram

Komentarze

Komentarze