Cudowne właściwości węgla aktywnego! Ten składnik jest niesamowity!

Mimo, że wybór kosmetyków dostępnych na rynku jest dość szeroki, to ciężko o te z naprawdę dobrym składem. Są jednak składniki, które zasługują na szczególną uwagę i dla nich warto zdecydować się na zakup danego produktu. Jednym z nich jest aktywny węgiel! Skąd jego fenomen? 

Działa jak magnes!

Działanie tego surowca można porównać do właściwości magnesu. Aktywny węgiel przyciąga zanieczyszczenia skóry i wszelkiego rodzaju toksyny takie jak pot, dym papierosowy czy sebum (nawet z tych głębszych wartstw). Działa więc antybakteryjnie i oczyszczająco. Dodatkowo łagodzi podrażnienia i reguluje wydzielanie sebum. Poza tym, sprawdzi się nie tylko w przypadku skóry twarzy, ale i może okazać się przydatnym produktem w pielęgnacji włosów. Otóż surowiec zapobiega przetłuszczaiu, a także wykazuje chęć  pomocy w walce z łupieżem.

https://www.instagram.com/paulina.err/

Ratunek dla skóry tłustej

Jak się okazuje „czarne złoto” można stosować w przypadku każdego rodzaju cery. Szczególnie mocno ceni się jego właściwości wobec skóry tłustej, problematycznej skłonnej do trądziku. Otóż dzięki maseczce czy peelingu zawierającego węgiel aktywny możemy  skutecznie „zmyć” wszelkie zanieczyszczenia i przede wszystkim znacznie przyspieszyć proces rogowacenia naskórka. Inne zalety cudownego składnika? Niewątpliwe odświeża, rozjaśnia i koi chorą skórę.

W tym miejscu należy również podkreślić, że węgiel aktywny w przypadku skóry problematycznej nie może działać sam. Bowiem poprawa stanu skóry powinna obejmować dwa etapy : oczyszczenie i  nawilżenie. Dlatego sięgając po czarne kosmetyki nie zapomnij zaopatrzyć się w dobry krem nawilżający – koniecznie bez parafiny!

https://www.instagram.com/nataliaslupecka/

Co ciekawe, węgiel aktywny jest tak uniwersalnym surowcem, że na jego właściwościach mogą skorzystać także zęby. Bowiem nie niszczy ich szkliwa, a dodatkowo pochłania wszelkie zanieczyszczenia, które zawdzięczamy kawie czy herbacie! Dlatego widząc efekty, które przynosi już nigdy nie powiecie „czarno to widzę”!

Zdjęcie główne: https://www.instagram.com/olenkatoja/

 

Komentarze

Komentarze