Cukrzyca typu 2: Picie TEGO napoju może pomóc obniżyć poziom cukru we krwi!

Badania wykazały, że ten „super napój” może obniżyć ryzyko nowotworów związanych z cukrzycą typu 2, w tym trzustki, wątroby i śluzówki macicy. O jakim napoju mowa?

Specjaliści z Diabetes UK opracowali łatwe rozwiązanie dla utrzymania odpowiedniego poziomu cukru we krwi u diabetyków – picie herbaty. Nie zaleca się jednak picia herbaty z mlekiem i cukrem, tylko czarnej lub zielonej herbaty bez cukru i mleka. Nazywając ten napój „super napojem”, Diabetes UK potwierdziło, że zawiera on aminokwas zwany teaniną, który reguluje ciśnienie krwi i obniża stres.

Zdaniem lekarzy, ten rodzaj herbaty pomógł poprawić wrażliwość na insulinę, tym samym przeciwdziałając wahaniom poziomu cukru we krwi. Raport sugeruje również, że ten „super napój” może obniżyć ryzyko nowotworów związanych z cukrzycą typu 2, w tym trzustki, wątroby i śluzówki macicy.

napoju
Unsplash

Inne korzyści zdrowotne herbaty

Wiadomo, że zielona herbata i czarna herbata mają również inne zalety zdrowotne. Na przykład, zielona herbata obniża poziom cholesterolu i reguluje metabolizm. Ponadto, wiadomo, że czarna herbata zmniejsza ryzyko chorób serca.

Badanie przeprowadzone przez naukowców z National University of Singapore wykazało także, że picie czarnej lub zielonej herbaty, chroni mózg przed pogorszeniem funkcji poznawczych

Jak dużo pić herbaty?

Picie zbyt dużej ilości herbaty może prowadzić do niedoboru żelaza w organizmie. Może także zakłócać proces snu. Według badań, mężczyźni pijący herbatę są bardziej narażeni na rozwój raka prostaty. Inne badanie z 2019 r., opublikowane w „International Journal of Cancer” połączyło picie gorącej herbaty ze zwiększonym ryzykiem raka przełyku.

Każdy, kto wypija 2-3 filiżanki herbaty w ciągu dnia, może spać spokojnie. Taka ilość na pewno nie wyrządzi krzywdy dla jego zdrowia.

Czytaj też: Picie TEJ herbaty może być ŚMIERTELNIE niebezpieczne! Lekarze ostrzegają przed…

napoju
Unsplash

Źródło: Indianexpress

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze