Czekała na pierścionek zaręczynowy 8 lat. W końcu nie wytrzymała. Co zrobiła ?!

Jesteś w długoletnim związku a on wciąż się nie oświadczył ? W podobnej sytuacji była 26-letnia mieszkanka Zambii. Kobieta miała już dość niezdecydowania partnera. Postanowiła szukać sprawiedliwości.

8 lat złudnych nadziei

Gertrude Ngoma z Zambii od wielu lat była w związku z dwa lata starszym Herbertem Salaliki. Para doczekała się dziecka. Jednak nawet to nie zmobilizowało partnera do oświadczyn. Gertrude i Herbert wciąż mieszkali osobno. Mężczyzna nie myślał o stabilizacji i sformalizowaniu związku. Kobieta czekała 8 długich lat na oświadczyny. Jej partner co jakiś czas mówił ,że się oświadczy, ale nic w tym kierunku nie robił. Nawet zgodnie z obowiązującym w Zambii zwyczajem, mężczyzna spłacił posag niedoszłej panny młodej.

Poszła szukać sprawiedliwości

Cierpliwość kobiety w końcu się skończyła. Gertrude uznała, że mężczyzna nie traktuje ich przyszłości poważnie. Postanowiła szukać sprawiedliwości w sądzie. Pozwała niedoszłego narzeczonego. Chciała żeby sąd wpłynął na opornego partnera. Mężczyzna tłumaczył się, że na razie jego sytuacja finansowa nie pozwala na wyprawienie wesela.

Co na to sąd?

Jednak zambijski wymiar sprawiedliwości uznał, że sprawę niedoszłych oświadczyn para musi rozwiązać między sobą. Tym samym ta sprawa nie znalazła finału w sądzie. Partnerom polecono wspólną rozmowę o przyszłości. Czy tym razem będzie happy end ?

 

źródło: papilot.pl

zdjęcie: pexels.com

Komentarze

Komentarze