Czy BEZDZIETNOŚĆ może dawać kobietom SZCZĘŚCIE? Poznajcie wyniki ostatnich badań!

Czy celowa bezdzietność może dawać kobietom szczęście i radość? Poznajcie wyniki ostatnich badań.

Być matką

Macierzyństwo – bywa wyczerpujące, inspirujące, wysysające duszę, ale również dające w życiu cel. Sprawia, że ​​kwestionujesz wszystko, a jednocześnie czujesz, że wszystko wiesz. Macierzyństwo wiąże się z radykalnym przeprojektowaniem swojego dotychczasowego trybu życia. To nieustanny test na wielozadaniowość.

Macierzyństwo to…

„Kocham cię mamusiu. A teraz pocałuj mnie w oczy…!” – to jednak prawdziwa kwintesencja tego, co oznacza być matką.

Świadoma bezdzietność

W Stanach Zjednoczonych od lat sukcesywnie rośnie grupa kobiet, które świadomie nie decydują się na dzieci. W 2018 roku aż 20% Amerykanek przeszło przez okres rozrodczy jako bezdzietne. Socjologowie z University of Nebraska-Lincoln postanowili sprawdzić, w jaki sposób doświadczenie bezdzietności wpływa na jakość życia tej grupy.

Badanie

Badanie, przeprowadzone na grupie 1200 bezdzietnych kobiet wykazało, że panie, które przywiązują większą wagę do macierzyństwa, gorzej znoszą bezdzietność. Bardziej zaskakujący wniosek dotyczył religijności – jak się okazało, badane blisko
związane z Kościołem, odczuwały presję związaną z bezdzietnością w stopniu mniejszym niż niewierzące. Największy przymus, by zostać matkami, odczuwały kobiety bezdzietne z wyboru.

„W USA macierzyństwo jest tak silnie powiązane z kobiecością, że wiele kobiet odczuwa presję bycia matkami” – mówi autorka badania, Julia McQuillan.

Ta grupa okazała się jednak najbardziej zadowolona ze swojego bezdzietnego życia.

Czytaj też: Rozważasz zajście w CIĄŻĘ, ale obawiasz się o swoją FIGURĘ? Przedstawiamy ZDROWOTNE KORZYŚCI z zajścia w CIĄŻĘ

Źródło: Livescience

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze