Czy bycie ATRAKCYJNYM GWARANTUJE DUŻE POWODZENIE u płci przeciwnej? Odpowiedź cię zaskoczy!

Brzydcy ludzie nie mają powodzenia? Wielu ludzi tak sądzi. Okazuje się jednak, że perfekcyjny wygląd zewnętrzny nie zawsze jest gwarancją powodzenia u płci przeciwnej.

Przypisując urodzie moc uwodzenia, mieszamy niesłusznie dwie rzeczy. Pragnąc uniknąć tego błędu, sięgnijmy do zakamarków pamięci i spróbujmy sobie przypomnieć najbardziej znamienne spotkania. Czy nie zdarzało się nam, że gdy minął chwilowy zachwyt nad osobą niezwykłej urody, zdawaliśmy sobie sprawę, że nie czujemy wcale potrzeby zbliżenia się do niej, pragnienia głębszego jej poznania, chęci większego porozumienia? Sama uroda nie wystarcza.

Niektórzy są piękni, ale nie mają mocy uwodzicielskiej. Inni natomiast, nieobdarzeni nadzwyczajną powierzchownością, mają w sobie „coś”, „wdzięk”, „urok”. Ci ludzie wcale nie przyciągają wzroku. Ich uwodzicielska moc wzbudza pragnienie bliskości.

Sophia Loren była, ośmielę się powiedzieć, bosko piękna, gdy wychodziła za Carla Pontiego, jej mąż zaś był niski i łysy, ale żona uważała go zapewne za najwspanialszego z mężczyzn. Wróćmy do historii, by przyjrzeć się nieco najbardziej uwodzicielskim kobietom. Na przykład George Sand, do której pałali miłością Musset i Chopin, nie grzeszyła bynajmniej urodą. Lou Andrea Salome, kochanka sławnego już wówczas romantycznego poety Rainera Marii Rilkego, wielbiona przez Nietzschego i z daleka uwodzona przez Freuda, też nie była pięknością.

Okazuje się, że wiele kobiet o nader pospolitej urodzie posiada skądinąd wielką siłę uwodzenia. I właśnie ta wielka moc sprawia, że w końcu ich powierzchowność wydaje się nam zniewalająca. Musimy przyznać, że ludzie uwodzicielscy nie zawsze są urodziwi. Uwodzenie sytuuje się na poziomie znacznie subtelniejszym. Tkwi w niezwykle delikatnych cechach, które każą zapomnieć o aspekcie fizycznym, niedoskonałości rysów.

Zobacz też: Dlaczego FACECI TO ROBIĄ? 4 ważne pytania, które NURTUJĄ WSZYSTKIE KOBIETY

Źródło: Fragment tekstu pochodzi z książki Philippe Turchet „SIŁA NIEŚWIADOMEGO UWODZENIA”

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze