Czy dajesz swojemu dziecku kieszonkowe? SPECJALIŚCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI

Dopiero około 7 roku życia dziecka zaczyna interesować się pieniędzmi. Pojawia się zainteresowanie i chęć kupna nowych rzeczy.

Jak powinien zachować się wtedy rodzic? Specjaliści odpowiadają na to pytanie. Regularne wytyczanie dla pociechy określonych sum pieniężnych uczy odpowiedzialności i samodzielności. Jest to świetna decyzja, aby nauczyć swoje dziecko ponoszenia konsekwencji za swoje decyzje ora nuka na błędach.

 

czyczWłasne dysponowanie gotówką to rozwijanie cierpliwości oraz kształcenie zdolności matematycznych typu dodawanie i odejmowanie. Ile i jak często dawać kieszonkowe dziecku? Kieszonkowe to niewątpliwie kwota indywidualna. Pieniądze te powinny wystarczyć na to, by dziecko część wydało od razu, a część mogło oszczędzać na jakiś większy zakup. Specjaliści radzą: dziecko ma 7 lat to otrzymuje 7zł tygodniowo, 8 lat to otrzymuje 8 zł itd.

 

ZOBACZ TEŻ:URATUJE CIĘ PRZED ŻAREM Z NIEBA! Przynosi ulgę i koi rozgrzane ciało

 

Młodszym dzieciom pieniądze warto dawać częściej, lecz mniejsze kwoty. W ten sposób uczymy oszczędzania i mądrego dysponowania gotówką. U nastolatków można wypłacać kieszonkowe raz w miesiącu, ponieważ w tym wieku dziecko powinno już potrafić tak zarządzać swoim budżetem, aby te środki wystarczyły mu na cały miesiąc.

 

Żródło:finansemlodegopolaka

Żródło zdjęcia:pixabay

Komentarze

Komentarze