Czy koronawirus może przenikać DO MÓZGU? Szokujące wyniki badań!

Koronawirus ma negatywny wpływ na wiele narządów ludzkiego ciała – nawet na mózg. Naukowcy potwierdzili zdolność koronawirusa do przedostawania się do mózgu na podstawie danych z autopsji pacjentów z COVID-19. Artykuł z wynikami badania przeprowadzonego przez specjalistów ze Szpitala Uniwersyteckiego Hamburg-Eppendorf, został opublikowany przez „The Lancet”.

Badanie z udziałem zmarłych pacjentów

W trakcie eksperymentu lekarze otworzyli ciała 43 osób w wieku od 51 do 94 lat. U 53 procent pacjentów koronawirus został wykryty w komórkach pnia mózgu i rozgałęziających się z niego neuronach. Jednocześnie wykazano, że wirus nie ma bezpośredniego niszczącego wpływu na mózg – naukowcy nie zarejestrowali tu żadnej kluczowej zmiany.

Wcześniej uważano inaczej

Wcześniej informowano, że koronawirus może negatywnie wpływać na ludzki mózg. Amerykańscy naukowcy odkryli, że COVID-19, który dostał się do mózgu, nie wywołuje odpowiedzi immunologicznej. Zamiast tego SARS-CoV-2 ogranicza dostęp neuronów do tlenu, co przyczynia się do ich śmierci. Szybko zmniejsza również liczbę synaps – połączeń między komórkami nerwowymi – szkodząc ludzkim zdolnościom poznawczym.

Czytaj też: Mężczyzna DWUKROTNIE zachorował na koronawirusa! Pewien szczegół SZOKUJE!

Jak jest naprawdę?

To naukowcy będą chcieli wyjaśnić w kolejnych badaniach.

Statystyki dla COVID-19

Choroba koronawirusowa (COVID-19) to choroba zakaźna wywoływana przez nowo odkrytego koronawirusa. Jak dotąd na całym świecie koronawirusem zaraziło się ponad 37 milionów osób, z czego ponad milion zmarło. Wirusa pokonało 26 milionów osób. Reszta nadal walczy z chorobą.

 

Zobacz też: Podejrzewasz, że miałeś koronawirusa bez objawów? Sprawdź, jakie są symptomy!

 

Źródło: Lancet

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze