Czy małe dzieci mogą pić wodę gazowaną?

Woda gazowana to o wiele zdrowsza opcja niż soki owocowe, ale istnieją w niej pewne składniki, na które rodzice powinni uważać.

Czy małe dzieci mogą pić wodę gazowaną?

Przy tak wielu różnych opcjach pojawiających się na półkach sklepów spożywczych, woda gazowana jest ciekawą alternatywą dla zwykłej wody, która dla wielu osób jest „dość nudna” do picia. Pojawia się jednak pytanie, czy jest ona bezpieczna dla małych dzieci? Na pierwszy rzut oka woda gazowana może wydawać się nieszkodliwa, ale przed otwarciem wieczka i podaniem jej dziecku należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Co znajduje się w gazowanej wodzie?

Według Healthline, woda gazowana powstaje przez dodanie do wody dwutlenku węgla pod ciśnieniem. Aby poprawić smak napoju, dodaje się do niej również składniki, takie jak sód lub różne minerały (między innymi magnez i wapń). Wszystkie te dodatkowe składniki mogą powodować problemy u małych dzieci w porównaniu z podawaniem maluszkom zwykłej wody.

Czytaj też: Woda z tą przyprawą naturalnie SPALA TŁUSZCZ. Efekty widoczne już po 7 DNIACH

Gaz

Dwutlenek węgla jest gazem, więc picie wody z dwutlenkiem węgla spowoduje – zgadliście – gazy! Ten gaz może siać spustoszenie w brzuszku malucha. To nagromadzenie się gazu w żołądku może być niezwykle bolesne, ponieważ żołądek dziecka jest bardzo mały. Gaz ten może również powodować, że maluch będzie czuł się pełniejszy przez dłuższy czas, co oznacza, że ​​może być mniej skłonny do jedzenia. Ponieważ woda gazowana nie zawiera żadnych składników odżywczych, nie jest zalecana dla rozwijających się ciał naszych pociech.

Minerały

Minerały, które są dodawane do niektórych wód gazowanych, mogą zaszkodzić nerkom twojego malucha. Sód jest głównym problemem w przypadku wody gazowanej. Sód powoduje, że organizm zatrzymuje wodę, co może wywierać dodatkowy nacisk na wciąż rozwijające się nerki malucha.

Eksperci od nerek zalecają dzieciom spożywanie dużej ilości czystej wody, aby pomóc nerkom wypłukać odpady z organizmu. Inne minerały, takie jak magnez i wapń, również mogą wpływać na czynność nerek u małych dzieci.

Źródło: Sheknows.com

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze