Czy masaż stóp jest bezpieczny podczas ciąży? Tego punktu NIGDY nie dotykaj!

Masaże stóp to świetny sposób na odrobinę relaksu, ale kobiety w ciąży powinny być świadome zagrożeń, jakie mogą wynikać ze skorzystania z takiej formy terapii.

Masaż to świetny sposób na zadbanie o siebie i chwilę relaksu, co jest bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku kobiet w ciąży. Chociaż masaż jest ogólnie uznawany za bezpieczny, kobiety w ciąży wymagają “specjalnego traktowania”, zwłaszcza jeśli chodzi o ich stopy. Jest kilka rzeczy, które ciężarne powinny wiedzieć, zanim umówią się na wizytę u masażysty. Jakich?

Znajdź odpowiedniego masażystę

Wykonanie masażu stóp jest trochę inne w przypadku kobiety w ciąży niż w przypadku kogoś, kto nie jest w ciąży. Przyszłe mamy muszą się upewnić, że udają się po taki masaż do właściwej osoby. Bardzo ważne jest, aby ciężarne wybrały osobę, która jest bardzo dobrze wyszkolona w masowaniu stóp kobiet w ciąży, ponieważ są obszary, których bezwzględnie nie powinno się dotykać.

Czytaj też: Od lat miała problemy z płodnością. Podczas kwarantanny poczęła z mężem TROJACZKI!

Należy unikać masażu kostek

Każdy rodzaj masażu może być korzystny dla ludzi. W rzeczywistości masaż jest dobry nawet dla noworodka. Ale jeśli chodzi o masaż stóp kobiety w ciąży, jest kilka obszarów, których należy unikać. Świetnym tego przykładem są kostki.

Dlaczego nie powinno się masować kostek?

Ponieważ wewnętrzna i zewnętrzna strona kostek kobiety to miejsca, które są bezpośrednio połączone z jej macicą i jajnikami. Masaże tej części kobiecego ciała mogą być niebezpieczne zarówno dla ciężarnej, jak i jej nienarodzonego dziecka. To dlatego powinno się unikać dotykania tych miejsc.

Źródło: Sheknows.com

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze