Czy masz PROBLEMY Z ALKOHOLEM! Oto pierwsze niepokojące sygnały

Czy masz problemy z alkoholem? Poznaj pierwsze niepokojące sygnały, które mogą wiązać się z uzależnieniem.

Sytuacja w knajpie lub restauracji.

Mimo, że wszyscy twoi znajomi zamawiają napoje bezalkoholowe, ty wybierasz lampkę wina lub piwo. To może być początek uzależnienia.

Problemy z pamięcią.

Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badanie, w którym wzięły udział osoby mające problem z alkoholem i te, które sięgają po niego sporadycznie. Zadaniem uczestników badania było spożywanie alkoholu i następnego dnia – zdanie relacji, ile porcji alkoholu wypiło się tego wieczoru. Wyniki badania okazały się zaskakujące! Osoby, które piją rzadko, były w stanie bardzo dokładnie sprecyzować ile wypiły dnia poprzedniego, natomiast te, które miały już wcześniej problem z niekontrolowanym piciem gubiły się, nie pamiętały ile wypiły dzień wcześniej.

Upijanie się do nieprzytomności

Osoby skłonne do uzależnienia od alkoholu bardzo często upijają się do nieprzytomności, tracą kontakt z rzeczywistością, robią głupie rzeczy, stają się nerwowe i nieodpowiedzialne, gubią swoje rzeczy osobiste. To bardzo istotne sygnały, które powinny dać ci do myślenia.

Ukrywanie swoich alkoholowych skłonności

Według psychologów, kolejnym sygnałem mówiącym o uzależnieniu jest wypieranie się, oszukiwanie osób bliskich na temat picia alkoholu. Osoby, które są początkującymi alkoholikami bardzo często udają, że dnia poprzedniego wcale nie piły alkoholu. Chcąc zachować resztki godności, posuwają się do kłamstwa. To złudne, ponieważ bliscy zauważają zmiany i problemy, które pojawiają się w związku z uzależnieniem.

Picie w samotności

To sygnał, który wyraźnie mówi o uzależnieniu lub o początkach alkoholizmu. Przeciętny człowiek zwykle pija od czasu do czasu, zwykle podczas spotkań z przyjaciółmi lub na imprezach, bynajmniej nie w samotności! Alkoholik ma ogromną potrzebę sięgnąć po kieliszek, więc robi to w samotności.

Źródło: Womens Health

Zobacz też: Jeśli jesteś w ciąży TYCH ZIÓŁ NIE MOŻESZ PIĆ!

Komentarze

Komentarze