Czy można pojechać do rodziny na święta? JEST REKOMENDACJA Ministerstwa Zdrowia!

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa, nie będzie ona taka, jaką znaliśmy ją wcześniej…

Czy można odwiedzić w święta bliskich?

To pytanie zadaje sobie teraz wiele osób, które od kilku tygodni żyją zamknięte w czterech ścianach i marzą o kontakcie z rodziną. Czy w święta można wybrać się do bliskich?

Rekomendacja Ministerstwa Zdrowia

Niestety, Ministerstwo Zdrowia przewiduje, że w najbliższym czasie rosnąć będzie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce. W związku z tym odradza się wszelkie podróże i kontaktowanie się kimś innym niż ci, z którymi żyjemy pod jednym dachem…

Czytaj też: Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Krzysztof Jackowski PODAŁ DATĘ!

święta
Unsplash

Podczas ostatniej konferencji prasowej minister Michał Paweł Dworczyk oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski, odpowiedzieli na pytania dziennikarzy o odwiedzanie bliskich w święta.

Politycy, niestety nie mają dobrych wieści…

„Rekomendacje jest jednoznaczna. Aby w te święta zrezygnować z podróży. Aby zostać w domach. Powinniśmy maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się. To jest oczywiście poważne wyzwanie, bo święta wielkanocne zawsze były czasem, gdy spotykaliśmy się z rodzinami. Kiedy Polacy podróżowali między miastami” – stwierdził minister Dworczyk.

„Ale tutaj staramy się chronić ludzkie życie – nie tylko zdrowie. Święta są przeżyciem religijnym i duchowym dla nas wszystkich. Ale ten kontakt przy świątecznym stole, jest w tym roku w okresie epidemii ogromnym zagrożeniem” – dodał minister Łukasz Szumowski.

„Postarajmy się, by święta były symbolem nowego życia, a nie epidemii, która może zdziesiątkować nas, jeżeli zintensyfikujemy kontakty” – zakończył.

Czytaj też: W Chicago zmarła najmłodsza ofiara koronawirusa! Miała tylko…

Źródło: Express Bydgoski

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze