Czy należy PRAĆ dżinsy? Eksperci ODRADZAJĄ i zalecają czyścić je…

Czy należy prać dżinsy? Przedstawiciele kilku największych marek dżinsowych twierdzą, że nie i zdradzają najlepszy możliwy sposób na wymycie zabrudzonych ubrań – donosi The Independent.

Jak usunąć zabrudzenia ze spodni?

Dyrektor generalny Levisa, Chip Berg, wyjaśnił, że wysokiej jakości pary dżinsów w ogóle nie trzeba prać w pralce, ponieważ niszczy to materiał i jest „stratą wody”. Szef firmy dodał, że brud ze spodni usuwa przy użyciu szczoteczki do zębów.

Zdaniem pracowników brytyjskiej marki premium denim Hiut, dżinsy należy prać nie wcześniej niż sześć miesięcy po zakupie. Należy zauważyć, że podczas noszenia tworzą się na nich naturalne fałdy. Występują one, gdy osoba siedzi, wkłada ręce do kieszeni lub wyciąga telefon. Z czasem kolor w zagięciach robi się „sprany” i pojawia się kontrast, który nadaje dżinsom znoszony wygląd.

Czytaj też: Gucci sprzedaje BRUDNE dżinsy! Ich cena POWALA! (Ładne?)

Z kolei producent dżinsów Nudie Jeans żartobliwie nalega, by nie prać dżinsów z następującego powodu:

„Zapach znoszonych, niepranych spodni to coś innego niż zapach nowej pary. Najprawdopodobniej wskrzesi zmarłych z grobu. Jednak zdecydowanie jest to zapach zwycięzcy”.

Ponadto pracownicy innych głównych producentów dżinsów zalecają umieszczanie pary w zamrażarce na noc zamiast prania w pralce, aby pozbyć się bakterii. Alternatywnie sugerują pozostawienie ich na zewnątrz na słońcu lub użycie sprayu, aby zneutralizować brud i nieprzyjemne zapachy.

Źródło: The Independent

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze