Czy on będzie dobrym ojcem ? Te sygnały o tym świadczą

Zastanawiasz się czy twój partner będzie odpowiednim ojcem ? Czy sprawdzi się jako opiekun waszego dziecka? Kilka jego cech sprawi ,że będziesz wiedziała czy ten mężczyzna poradzi sobie z ojcostwem.

 

Jest opiekuńczy

To ważna cecha przyszłego taty. Jeśli twój partner dba o ciebie, troszczy się i nie kieruje egoizmem to znak ,że prawdopodobnie będzie też taki dla dziecka. Opiekuńczość to chęć zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu. Dzięki tej cesze mężczyzna pewnie poczuje się w roli ojca

Kocha dzieci

Jeśli już wcześniej zaobserwowałaś ,że potrafi dogadać się z dziećmi a ich towarzystwo mu nie przeszkadza a wręcz przeciwnie- cieszy, to znak ,że twój partner poradzi sobie z byciem tatą. Jeśli zaopiekowanie się dziećmi znajomych nie jest dla niego problemem , jest cierpliwy i wymyśla ciekawe zabawy dla maluchów, to znaczy ,że będzie fajnym tatą

Jest odpowiedzialny

Poważnie podchodzi do związku i wspólnego życia. Bierze na siebie ciężar utrzymania rodziny, można na nim polegać. To znaczy ,że podobnie podejdzie do kwestii ojcostwa. Będzie mądrze wychowywał dzieci, uczył ich prawidłowych postaw, objaśniał świat. To człowiek, któremu można ufać.

Kocha ciebie

Okazuje ci miłość i szacunek, czujesz się dobrze i bezpiecznie ? Jeśli tak to sygnał,że poradzi sobie z rolą taty. Dziecko wychowywane w atmosferze miłości i wzajemnego szacunku uczy się tych postaw od podstaw, są dla niego naturalne. Następnie przenosi te wzorce do relacji z innymi ludźmi.

Ma w sobie coś z dziecka

Jeśli twój partner potrafi być beztroski i otwarty na świat to znaczy ,że ma cechy charakterystyczne dla wielu dzieci. To sygnał, że zaangażuje się w zabawę z maluchem i będzie chciał zrozumieć jego świat.

Nie jest egoistą

Gdy nie jest samolubem i potrafi poświęcić czas tobie czy bliskim wam ludziom to dobrze rokuje. Gdy pojawi się dziecko na świecie trzeba będzie wiele mu podporządkować. Nie będzie miejsca na egoizm, częste spotkania z kolegami, zachcianki czy wielogodzinne pasje. Przynajmniej na początku.

Jest czuły

Jeśli jest czuły, empatyczny i wspiera ciebie to znaczy ,że taki też będzie wobec dziecka. Jeśli nie zauważyłaś by był oschły, nad wyraz wymagający to jest to dobry znak na przyszłość.

zdjęcie: pixabay.com

 

Komentarze

Komentarze