Czy Piotr Zelt STRACI PRACĘ?! Teatr Capitol reaguje na jego obraźliwy wpis!

Obraźliwy wpis Piotra Zelta o rzeczniczce Straży Granicznej spotkał się z wieloma słowami potępienia. Teraz od wpisu aktora odcina się Teatr Capitol, w którym pracuje aktor. Czy Zelt straci pracę?

Obraźliwe słowa

Piotr Zelt w swoich mediach społecznościowych zamieścił wpis, który uderzał w rzeczniczkę Straży Granicznej -Annę Michalską. Aktor napisał:

Pani rzeczni SG- twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PIS.

Natomiast ojciec aktora dodał równie obraźliwe słowa. Napisał:

Nadzwyczaj odpychająca kobieta. Tak jak wygląda, takie prezentuje opinie. Pasowałaby na funkcjonariuszkę Ravensbruck.

Znamiona przestępstwa?

Tymi obraźliwymi wpisami zajął się już Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu. Fundacja pracuje właśnie nad zawiadomieniami do Prokuratury. Chodzi o znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Zawiadomienie o popełnionym przestępstwie ma trafić do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Straci pracę?

N obraźliwy wpis Piotra Zelta zareagował też Teatr Capitol. Aktor od kilka lat jest zawodowo związany właśnie z tym teatrem. Występuje w takich sztukach jak: „Kiedy kota nie ma…” i „O co biega”. Serwis Plejada skontaktował się z teatrem, żeby zapytać o stanowisko wobec zamieszczonego wpisu przez aktora. Teatr Capitol stanowczo odciął się od wpisu Piotra Zelta. W oświadczeniu możemy przeczytać:

Jako teatr nigdy nie wypowiadamy się w sprawach światopoglądowych ani w kwestiach politycznych. Dotyczy to również naszych spektakli, które są wolne od hejtu, aluzji czy żartów politycznych(…)Poglądy wyrażane przez współpracujących z nami aktorów są ich prywatnymi i nie są wygłaszane na deskach naszego teatru.

Dalej możemy przeczytać:

Poglądy nie powinny być zatem w żaden sposób identyfikowane z miejscem pracy, jakim jest nasz teatr. My zawsze stoimy po stronie kultury i potępiamy język nienawiści.

Źródło: Fakt

Zdjęcie: Facebook/ Piotr Zelt

Komentarze

Komentarze