Czy w pokoju dziecka można zainstalować klimatyzator?

Instalowanie klimatyzatora w pokoju dziecka nie jest konieczne, ale jest to skuteczny sposób na ochłodzenie pomieszczenia w upalne dni lub noce.

Klimatyzator w dziecięcym pokoju

Jako rodzic chcesz, aby twoje dziecko było zawsze bezpieczne i czuło się komfortowo. Latem, wraz ze wzrostem temperatury na zewnątrz warto rozważyć użycie klimatyzatora w pokoju dziecka. Korzystanie z klimatyzatora jest osobistym wyborem. Należy jednak pamiętać, że używanie klimatyzatora w pokoju dziecka bardzo różni się od używania klimatyzatora w pokoju dorosłych.

Środki ostrożności

Korzystanie z klimatyzatora w pokoju dziecka jest bezpieczne, ale należy pamiętać o kilku środkach ostrożności. Wielu lekarzy zgodnie twierdzi, że korzystanie z klimatyzatora jest bezpieczniejsze niż pozostawienie noworodka w gorącym i wilgotnym środowisku. Niemowlęta nie mają możliwości dostosowania temperatury ciała i mogą być podatne na choroby związane z przegrzaniem. Może to spowodować odwodnienie, wysypkę cieplną, udar cieplny lub wyczerpanie cieplne. Wielu ekspertów uważa, że ​​chłodny pokój zapewni dziecku komfortowy sen i zmniejszy ryzyko zespołu nagłej śmierci niemowląt.

Jak bezpiecznie korzystać z klimatyzatora w pobliżu dziecka?

Bardzo zimny pokój może obniżyć temperaturę dziecka i może je zbytnio schłodzić. Dlatego jeśli zamierzasz używać klimatyzatora, musisz przestrzegać tych wskazówek.

Czytaj też: 10 największych błędów alergików. Sprawdź, które popełniasz!

Zawsze utrzymuj komfortową temperaturę w pomieszczeniu

Każda zmiana temperatury i wilgotności na zewnątrz wpłynie na chłodzenie klimatyzatora i pomieszczenie może bardzo szybko się ochłodzić. Może to być niekomfortowe dla dziecka. Dlatego należy ustawić temperaturę, która nie jest ani zbyt ciepła, ani zbyt niska. Najlepiej utrzymywać zakres od 23 do 26 stopni Celsjusza. Musisz zadbać o to, aby dziecku nie było za zimno. Jeśli klimatyzator nie ma timera, możesz użyć budzika. Wyłącz klimatyzację, gdy pokój ostygnie na tyle, aby maluch mógł w nim spać.

Trzymaj dziecko z dala od bezpośredniego strumienia zimnego powietrza

Upewnij się, że dziecko nie jest wystawione na bezpośrednie zimne powietrze z klimatyzatora. Ubierz je w lekkie ubranka, tak aby jego nogi i ramiona były zakryte. Załóż mu cienką czapeczkę na głowę i użyj bawełnianych skarpet do przykrycia stóp. Możesz też użyć lekkiego koca do przykrycia dziecka, gdy klimatyzacja jest włączona.

Źródło: Sheknows.com

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze