Nie daj się zjeść! Oto sposób na dobre wyjście z dziećmi do restauracji!

Wyjście z małymi dziećmi do restauracji to wciąż burzliwy i gorący temat. Zwolenników i przeciwników tego procederu wydaje się być po równo, lecz jeśli jesteś osobą, która lubi jeść na mieście, to nie powinnaś przestać tylko dlatego, że masz dziecko.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przetrwać z dzieckiem w restauracji i zamienią koszmar w bardziej przyjemne i relaksujące doświadczenie!

 1. Unikaj długiego czekania

Unikaj restauracji, w których wiesz, że długo się czeka na posiłek. Możesz spróbować złożyć zamówienie wcześniej telefonicznie lub mejlowo i przyjść na konkretną godzinę

 1. Idź w godzinach, gdy Twoje dzieci prawdopodobnie będą głodne

Idź do restauracji  w godzinach, gdy Twoje dzieci jedzą posiłki.

 1. Zapobiegaj nudzie

Weź ciche zabawki i / lub książki, aby je zająć podczas oczekiwania.

 1. Restauracje w formie bufetu dobrze się sprawdzają

Często restauracje w formie bufetu są lepsze, ponieważ jedzenie jest gotowe i dlatego nie trzeba czekać.

 1. Spraw, aby Twoja wizyta była krótka i słodka

Znasz najlepiej swoje dzieci i wiesz jak długo będą w stanie spokojnie siedzieć. Być może na początku restauracyjnej przygody nie zamawiaj przystawek, bo może się okazać, że zajmie to zbyt dużo czasu i będziesz musiał wyjść przed daniem głównym.

 1. Rozważ jedzenie na powietrzu

Restauracje, w których można zjeść posiłek na świeżym powietrzu lub gdzie dzieci mogą bawić się w pobliżu podczas oczekiwania, sprawią, że doznanie będzie przyjemniejsze i bardziej relaksujące.

 1. Wysokie krzesła mogą pomóc

Nawet jeśli Twoje dziecko jest w wieku, w którym może sobie poradzić na fotelu dla dorosłych, nie wstydź się prosić o wysokie krzesełko. Trudno dziecku wydostać się z niego, dzięki czemu łatwiej Ci będzie utrzymać je przy sobie.

 1. Sprawdź przed wyjazdem

Czasami dobrze jest wspomnieć, że przyprowadzasz dzieci podczas dzwonienia do restauracji. Możesz sprawdzić, czy mają wysokie krzesełko i będą dla Ciebie lepiej przygotowane.

 1. Unikaj możliwych czasów furii

Prawdopodobnie jest to rzecz jasna, ale staraj się unikać sytuacji, gdy Twoje dziecko jest bardzo zmęczone, słabo lub naprawdę głodne, ponieważ napady złości są bardziej prawdopodobne.

 1. Daj dobry przykład

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko zdrowo się odżywiało daj mu dobry przykład. Zamawiaj rzeczy, które chcesz, żeby ono także jadło.

 1. Weź własne sztućce

Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą sztućców dziecięcych, ponieważ nie ma ich w wielu restauracjach.

 1. Znajdź ulubione restauracje

Wybranie ulubionej restauracji naprawdę pomaga, ponieważ staje się ona znanym miejscem dla  Twojego dziecka.

 1. Pomóż im dobrze zachowywać się

Gdy Twoje dziecko będzie rozmawiać, opowiedz mu o manierach przy stole i o tym, jak powinno zachowywać się w restauracji. Na przykład nie krzyczymy i nie biegamy w restauracji, ponieważ przeszkadza to innym gościom. Zachęć ich, aby używali zawsze słowa „proszę” i „dziękuję”. To także oczaruje kelnera;)!

 1. Trochę hałasu jest w porządku

Jeśli Twoje dzieci robią trochę hałasu, pamiętaj, że to jest w porządku, są dziećmi i nie muszą być całkowicie milczące. Pamiętaj, że mają prawo być tam tak samo jak wszyscy inni. Jeśli ludzie patrzą na Ciebie, prawdopodobnie nie myślą, co myślisz, że myślą. Prawdopodobnie są zaskoczeni Twoimi wspaniałymi umiejętnościami wychowawczymi, kształcąc małe dzieci, jak je jeść w miejscu publicznym.

 1. Zachowaj spokój i zrelaksuj się!

Zachowaj spokój i zrelaksuj się, a wtedy Twoje dzieci będą bardziej zrelaksowane i grzeczne.

 

DB

Źródło Parenting.co.uk

Fot. Thinkstock.com

Komentarze

Komentarze