Dziecko i Figura

Główna

Dietetyk: ten fast food jest ZDROWSZY niż płatki. Jedz na ŚNIADANIE

płatki śniadaniowe, płatki na śniadanie, fast food na śniadanie, pizza na śniadanie

Amerykańska dietetyczka Chelsey Amer radzi, aby zamienić płatki śniadaniowe na popularny fast food. Twierdzi ona, że dodaje on energii i jest zdrowszy. Co proponuje jeść? Amer poleca pizzę.

Pizza zamiast płatków
Po płatki śniadaniowe sięgają
i dorośli, i dzieci. To szybkie w przygotowaniu pożywienie. Zdaniem Amer to zły wybór na śniadanie, ponieważ płatki zawierają niewiele witamin i minerałów.

Na dodatek składają się z węglowodanów prostych, po spożyciu których szybko ponownie odczuwamy głód (generują one nagły wzrost cukru w organizmie, a potem gwałtowny spadek).

Z tego względu zdaniem dietetyczki lepiej na śniadanie jeść pizzę. Zawiera ona węglowodany, białka i tłuszcze. Dzięki temu zaspokaja głód na dłużej. Dostarcza podobną liczbę kalorii – tak twierdzi Amer (jeśli decydujemy się na płatki śniadaniowe, wybierajmy te o kaloryczności poniżej 300 kcal na 100 gramów).

Wady płatków
Dietetyczka zwraca uwagę na problem z wyborem odpowiednich płatków. Większość z nich to produkty wysokoprzetworzone, z niepełnego ziarna. Niezdrowe są m.in. płatki kukurydziane z uprażonej kaszki, a także te z mąki (crunchy) pokryte miodem lub syropem. Niektóre zawierają tłuszcz utwardzany, mąkę pszenną, sól, cukier, syrop glukozowo-fruktozowy.

Nie mówię, że powinniśmy codziennie jeść pizzę na śniadanie. Należy jednak postępować zgodnie z naszymi zachciankami. Jeśli tego właśnie pragniesz, zrób to. Może uniemożliwi ci to późniejsze zjedzenie całego ciasta – tłumaczy Amer.

Jeżeli jest na spodzie z pełnego ziarna, ma umiarkowaną ilość sera i dużo warzyw, to stanowi zdrowe śniadanie. Amer twierdzi, że każdy posiłek, który zawiera połączenie białka i błonnika (co zapewnia sytość i przeciwdziała skokom cukru) jest dobrym rozwiązaniem, nawet jeśli nie jest uważany za typowy na śniadanie.

Zobacz też: ŚNIADANIE, które “ROBI SIĘ SAMO”, podczas gdy Ty śpisz. BANALNY przepis

Źródło: usatoday.com
Źródło zdjęcia: Instagram

  
Wyżej