Diler spędził siedem lat w więzieniu. Po opuszczeniu celi został…

Były brytyjski handlarz narkotyków świetnie wykorzystał czas spędzony za kratkami i został wykładowcą medycyny sądowej – donosi Unilad.

Handlował narkotykami

Stephen Akpabio-Klementowski stracił ojca, gdy był nastolatkiem. Aby zarobić na życie, zaczął handlować narkotykami. Mężczyzna został aresztowany i skazany na 16 lat więzienia.

Z nikim nie rozmawiał

Przez pierwsze trzy miesiące spędzone w więzieniu Akpabio-Klementovski z nikim nie rozmawiał, ale potem zaczął pracować w kuchni i znalazł przyjaciół. Funkcjonariusze więzienni docenili jego potencjał dydaktyczny i zachęcili go do zarejestrowania się na Open University w Wielkiej Brytanii. Młody człowiek martwił się, że nie będzie mógł się uczyć, ponieważ rzucił szkołę.

Mimo obaw Brytyjczyk postanowił spróbować. Dni spędzał pracując w kuchni, a wieczorami ucząc się. Bywało, że uczył się siedząc w toalecie, aby nie zakłócać snu swojego współwięźnia. Inni więźniowie i strażnicy wątpili w niego i mówili, że jego kryminalna historia stanie mu na drodze, ale Akpabio-Klementovski nie poddał się, ponieważ bardzo lubił się uczyć.

Czytaj też: Rodzinny DRAMAT Ryśka z „Klanu”! W tle ALKOHOL I NARKOTYKI!

diler
DM

Wyszedł na wolność

Siedem lat później mężczyzna został zwolniony z więzienia. W tym czasie uzyskał pierwszy stopień, a później dwa kolejne tytuły magisterskie. Po zwolnieniu Akpabio-Klementovski znalazł pracę i zaczął uczyć studentów medycyny sądowej.

Chce być inspiracją

Wykładowca ma nadzieję, że jego historia zainspiruje innych.

 „Każdy ma potencjał i siłę, by się zmienić. Widziałem to i przeżyłem to na własnej skórze” – powiedział.

Teraz Akpabio-Klementovski wiedzie dobre życie, ma kochającą rodzinę i dobrą pracę. Ma nadzieję, że inni więźniowie także pójdą do szkoły, aby po wyjściu na wolność mogli odnaleźć się w prawdziwym życiu.

Źródło: Daily Mail

Zdjęcie: Daily Mail

Komentarze

Komentarze