DLACZEGO LUDZIE PLOTKUJĄ? Poznaj odpowiedź!

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym dlaczego ludzie plotkują? Okazuje się, że powodów może być wiele. Osoby plotkujące kierują się różnymi pobudkami. Czasem jest to chęć posłuchu, próba zwrócenia na siebie uwagi, a czasem potrzeba uznania.

Potrzeba uznania

Okazuje się, że osoby lubią obgadywać innych potrzebują uznania. Dzięki takiemu zachowaniu, choć przez chwilę mogą poczuć się ważni. Czują również chwilową satysfakcję, ich samoocena wzrasta. Satysfakcja wynika z posłuchu, który zyskują ze strony innych.

Szukanie bliskości

Plotkowanie daje poczucie pozornej bliskości z osobami, którym przekazujemy tę plotkę.

Chęć bycia zauważonym

Ludzie, którzy uwielbiają plotkować czują, że choć przez chwilę uwaga skupiona jest na nich. Bycie w centrum uwagi jest dla osób zamkniętych w sobie, cichych z natury bardzo ważne. Jest to chwila wyjątkowa, która może poprawić samopoczucie plotkującego.

Poczucie bycia kimś lepszym

Osoba, która wymyśla negatywną plotkę na temat drugiego człowieka kieruje się poczuciem „wyższości”. Mówiąc o kimś coś negatywnego, daje informację o sobie, że jest lepszy, bo sam postępuje przecież w inny sposób. To próba „wybielania” samego siebie.

Zobacz też: „Brońmy dzików?” Raper TAU staje w obronie NIENARODZONYCH DZIECI!

Źródło: Youtube

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze