Dlaczego nie warto narzekać? Eksperci ostrzegają!

Wielu z nas lubi sobie ponarzekać. A to na pogodę, a to na pracę lub na partnera…

Niepokojące wyniki badań

Jak podaje BBC, kobiety mogą skrócić życie mężczyzn, dokuczając im, zwłaszcza w wieku średnim.

Narzekanie żon… skraca życie mężów?

Dokuczliwe żony mogą ponad dwukrotnie zwiększyć ryzyko przedwczesnej śmierci swoich mężów, w porównaniu do tych, którzy cieszą się spokojem w swoim domu. Stres spowodowany kłótniami z rodziną, sąsiadami oraz znajomymi, może zwiększyć ryzyko śmierci nawet trzykrotnie.

Czytaj też: Jak sprawdzić, czy jesteś na DOBREJ drodze w życiu?

Mężczyźni najbardziej podatni

„U większości mężczyzn dokuczliwa żona może wywoływać coś więcej niż tylko irytację. W rzeczywistości, częste kłótnie i zmartwienia związane z życiem z narzekającą partnerką, mogą stanowić zagrożenie dla ich zdrowia. Nasze badania wykazały, że ciężar posiadania wymagającej partnerki jest związany z setkami dodatkowych zgonów rocznie. Udowodniliśmy, że mężczyźni narażeni na „dokuczliwe” komentarze, mieli 2,5-krotnie większe ryzyko śmierci w ciągu dziesięciu lat niż osoby, które żyją w mniej stresujących związkach. Efekt jest tak silny, że może odpowiadać za setki zgonów rocznie” – mówi doktor Rikke Lund z Uniwersytetu w Kopenhadze.

Stwierdzono również, że kobiety są bardziej odporne na dokuczanie, ponieważ wpływ ich narzekających mężów na ich śmiertelność był niewielki

Jak pokazują badania, najbardziej wrażliwi są mężczyźni bez pracy. Bezrobocie zwiększa bowiem negatywny wpływ stresujących relacji społecznych.

Czytaj też: 9 powodów do ZAKOŃCZENIA swojego związku!

Źródło: BBC

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze