Dziecko i Figura

Główna

Dlaczego niektóre kobiety NIE CHCĄ MIEĆ DZIECI? Poznaj prawdziwy powód!

płód

Na przestrzeni ostatnich lat nastąpił znaczący, globalny spadek liczby dzieci, które się rodzą. Mimo, że poziom naszego życia wzrasta, wiele kobiet poniżej 30 roku życia wcale nie myśli o zakładaniu rodziny i rodzeniu dzieci. Czym spowodowany jest ten problem?

W raporcie przygotowanym przez naukowców stwierdzono, że spadek płodności spowoduje w wielu krajach problem na innej płaszczyźnie. Okazuje się, że ​​prawie połowa krajów ​​nie ma wystarczającej liczby dzieci, która mogłaby utrzymać swoją liczebność populacji. Jak pokazują statystyki, w 1950 roku kobiety miały przeciętnie 4,7 dzieci w swoim życiu. Współczynnik dzietności zmniejszył się o prawie połowę. Wynosi on teraz 2,4 dziecka na kobietę. Wskaźnik płodności w Nigrze w Afryce Zachodniej wynosi 7,1, ale na śródziemnomorskiej wyspie Cypr kobiety mają średnio jedno dziecko. W Wielkiej Brytanii wskaźnik ten wynosi 1,7 podobnie jak w większości krajów Europy Zachodniej.

Dlaczego kobiety nie chcą mieć dzieci?

„Nie mam planów, aby mieć dzieci, nigdy! Nie chcę fizycznego bólu porodu, a byłoby to szkodliwe dla mojej kariery. Długo pracowałam, aby być tam gdzie jestem teraz(…)Zamiast być częścią rodziny, chciałabym być niezależna, żyć samemu i osiągnąć moje marzenia- mówi 24-letnia artystka Jang Yun-hwa z Korei Południowej, w wywiadzie dla BBC.

W dzisiejszych czasach wiele kobiet realizuje się na polu zawodowym, a także intelektualnym. Studentki, które kończą edukację mają zwykle około 24, 25 lat. Patrząc na to z nieco innej perspektywy- nasze babcie i mamy, miały w tym wieku rodziny i dzieci. Tak się jednak nie dzieje w przypadku młodych osób, które są dopiero na początku swojej kariery zawodowej. Młode osoby żyją w przekonaniu, że trzeba coś posiadać, aby założyć własną rodzinę. Kiedy pytamy młodych ludzi o to, czego najbardziej boją się w dorosłym życiu, najczęściej odpowiadają: „Czuję się niewystarczająco dojrzała na to, by zakładać własną rodzinę. Nie wiem czy sprawdziłabym się w roli matki. To chyba jeszcze za wcześnie”.

Jak się okazuje, sprawy nie ułatwiają także pracodawcy, którzy stawiają przed kobietami mnóstwo wyzwań i nie kryją swoich oczekiwań. Wielu pracodawców mówi wprost, że poszukuje pracownicy zaangażowanej i dyspozycyjnej. W związku z tym, wiele kobiet odwleka w czasie decyzję o urodzeniu dziecka, a niektóre z nich całkowicie rezygnują z ich posiadania.

„Mój szef powiedział: kiedy masz dziecko, twoje dziecko będzie priorytetem, a firma zajmie drugie miejsce, więc czy nadal możesz pracować? I ciągle powtarzał to pytanie”- wspomina Choi Moon mieszkająca na co dzień w Seulu.

Zobacz też: Barbara Kurdej-Szatan PRZYZNAJE SIĘ do WSTYDLIWEGO problemu! Podobny PROBLEM ma wiele POLEK!

Źródło: bbc.com, polki.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

  
Wyżej