Dlaczego warto uczyć dziecko pływania? Korzyści totalnie was zaskoczą!

Przyjęło się, że naukę pływania należy rozpocząć najwcześniej w wieku 5-6 lat. Warto jednak zwrócić uwagę, iż mimo wszystko ten wiek może nie być odpowiedni, bowiem wtedy dzieci już boją się wody. Zatem, jaki wiek jest najlepszy? Obecnie źródła podają, że najlepszym wiekiem do nauki pływania jest wiek niemowlęcy. Podają oni bowiem szereg korzyści płynących z tak wczesnego oswajania dziecka z wodą.

Według specjalistów najlepiej dziecko zacząć przynosić na basen do 3. miesiąca życia. Nie zaleca się wcześniej, gdyż młodsze dziecko nie trzyma głowy zbyt sztywno oraz nie jest odporne na liczne bodźce dochodzące z zewnątrz. Pamiętać należy również, iż do wyjścia na basen należy maluszka właściwie przygotować. Można do tego wykorzystać codzienną kąpiel i pluskanie w wodzie. Nie można też zapomnieć o wodoodpornej pielusze.

A jakie są zalety? Jest ich całe mnóstwo. Oto niektóre z nich:

-pływanie poprawia znacznie kondycję i równowagę, która jest potrzebna również maluchowi na lądzie,

-dzięki rekreacji w wodzie wzmacniają się mięśnie, poprawia się również wydolność serca,

-ćwiczenia w wodzie sprawią, że maluch do domu wróci wymęczony, co pomoże mu skutecznie usnąć,

-pływanie wzmaga apetyt, co może być sposobem na niejadka.

Istotne jest również to, że dzięki wyjściu na basen wzmacniana zostaje relacja między dzieckiem a rodzicami, matką lub ojcem, którzy z nim przebywają. Jest to nieoceniona zaleta, jaka płynie z tej rekreacji.

Warto na koniec zwrócić uwagę, iż dziecko które przebywa w wodzie od wczesnych miesięcy nie ma potem lęków wynikających z przebywania w wodzie. Nie musi się również uczyć pływać. Jest to dla niego naturalne. Korzyści płynących z wczesnej nauki pływania jest wiele. Świadczą o tym poniższe przykłady.

Źródło: https://s upermamy.limango. pl/nauka-plywania-dlaczego-warto-oswajac-dziecko-z-woda-jak-najszybciej/, https:// www.swimming .org/learntoswim/the-benefits-of-baby-swimming/

 

Komentarze

Komentarze