Dziecko i Figura

Ciąża

Dodatek do CZYNSZU i DARMOWA WYPRAWKA. W TYM KRAJU warto rodzić DZIECI!

poród, dziecko, zasiłek na dziecko

Poród jest dla kobiety jednym z najważniejszych przeżyć. Przedstawiamy listę krajów, w których przyszli rodzice mogą liczyć na wsparcie ze strony państwa. Niektóre z nich oferują szereg benefitów pieniężnych, w innych możecie spodziewać się dodatkowej opieki medycznej. Zapraszamy do lektury.

Szwecja

Musisz wiedzieć, że kraj ten wyjątkowo traktuje kobiety ciężarne. Przy porodzie, należy spodziewać się dwóch położnych przy porodzie, muzyki relaksacyjnej, dzięki której poród będzie przebiegał w nieco przyjemniejszy sposób. Po narodzinach, rodzicom przysługuje zasiłek dla dziecka, wypłacany przez 16 lat. 480 dni- to okres trwania urlopu rodzicielskiego.

Finlandia

W tym kraju znane są tzw. fińskie wyprawki dla dziecka. Rozwiązanie to funkcjonuje w Finlandii już od 80 lat. Finowie oraz wszyscy, którzy legalnie przebywają w kraju mają prawo do otrzymania takiego pakunku. Wartość wyprawki to około 300 euro. Co możemy w niej znaleźć? Na pewno ekologiczne pieluszki wielokrotnego użytku, śpiworek dla dziecka, kocyk, komplet ubranek dla maleństwa, a także szczoteczkę do włosów.

Francja

Francja to kraj, w którym polityka prorodzinna od dawna jest na wysokim poziomie. Francuzi mogą liczyć na następujące przywileje: bonusy do czynszu, tzw. becikowe, specjalne programy takie jak karta dużej rodziny, urlopy dogodne dla obojga rodziców. We Francji jest także bardzo dużo miejsc, w których pracujący rodzice mogą zostawić swoje pociechy (żłobki, przedszkola). Wszystko za sprawą wysokiej liczby pracujących kobiet (około 85% to kobiety pracujące zawodowo).

Szwajcaria

Na początek ciekawostka: lekarze ginekolodzy w Szwajcarii bardzo niechętnie dają zwolnienia lekarskie pracującym przyszłym mamom niezależnie od tego jak się czują, a także od tego jak wygląda ich praca. Tę informację powinnyście zapamiętać. Do szpitala nie należy zabierać ze sobą wiele rzeczy. Szpital zapewnia kompleksową wyprawkę dla dziecka. Jakość rzeczy jest na bardzo wysokim poziomie. W wyprawce znajdują się także rzeczy, o których istnieniu nie macie pojęcia (np. butelka z rurką, dzięki której możesz podmywać się wodą). Po urodzeniu dziecka można liczyć na kilka wizyt pielęgniarki, która odpowiedzialna jest za skontrolowanie stanu dziecka.

Polska

500+, becikowe, kosiniakowe czy program wspierający osoby chore. Na takie dodatki możesz liczyć po urodzeniu dziecka w Polsce. Wypłacane są także świadczenia dla rodziców. Najbardziej popularnym zastrzykiem gotówki dla powiększonej o maluszka rodziny jest jednorazowa zapomoga 1000 zł, czyli tak zwane becikowe. Rodzice dzieci chorych mogą liczyć na dodatek w postaci 4000 tysięcy złotych- efekt ustawy „Za życiem”.

Zobacz też: „BĘDĘ SIĘ NAD NIĄ PASTWIĆ”. Znana INSTAGRAMERKA katowała SWOJĄ CÓRECZKĘ!

Źródło: onet.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

 

 

  
Wyżej