Dom mody Givenchy wypuścił buty, które przypominają łapy Scooby-Doo! Ohyda?

Luksusowy francuski dom mody Givenchy został ostro skrytykowany za wypuszczenie obuwia, które do złudzenia przypomina łapy psa „Scooby-Doo”. Ohydne?

Kontrowersyjny projekt marki

Kultowy dom mody Givenchy wypuścił na sprzedaż czarne sandałki na obcasie z trzema przedziałami na palce i rogami zamiast pięt. Nowy dyrektor kreatywny marki Matthew Williams zaprezentował opisywany model z nowej kolekcji ubrań na sezon wiosna-lato 2021 podczas ostatniego Paris Fashion Week.

buty
IG

Podobieństwo do łap psa Scooby-Doo

Użytkownicy portali społecznościowych zaczęli porównywać model „trójpalczastych” butów do łap psa ze słynnej kreskówki Scooby-Doo. Hannah Tindle, pisarka i redaktorka modowa w „AnOther Magazine”, jako pierwsza odkryła podobieństwa między sandałami i łapami bohatera o imieniu Scooby-Doo i napisała o tym na swoim Twitterze.

Rysowniczka Cathy Nolan potwierdziła, że ​​porównanie to było dość dosadne. W swoim komentarzu do publikacji powiedziała:

„Kiedy uczę moich uczniów rysowania łap, w zasadzie zaczynamy od owalu, który dzielimy na trzy części. Myślę, że ten but naprawdę wygląda jak łapa Scooby-Doo”.

Czytaj też: Nike wypuściło nietypowe buty! Zdębiejesz, gdy je zobaczysz!

buty
IG

Należy zauważyć, że kolory użyte przez projektantów w nowej kolekcji również są inspirowane strojami innych postaci z kreskówki. Na przykład na wybiegu zaprezentowano szerokie fioletowe spodnie pasujące do stroju bohaterki Daphne, a brązowe rajstopy na niektórych modelkach przypominały psią sierść. Ponadto dom mody Givenchy wypuścił odzież w kolorze pomarańczowym.

„Postaci ze Scooby-Doo miały dużo pomarańczowych strojów – zwłaszcza Velma. Pomarańczowe są też włosy Daphne” – dodała Nolan.

Jak oceniacie najnowsze obuwie słynnej marki?

Źródło: NYT

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze