Donald Trump i Melania MAJĄ KORONAWIRUSA! Jak się czują?

Prezydent Stanów Zjednoczonych – Donald Trump poinformował, że zarówno on, jak i jego żona uzyskali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Warto dodać, że lider USA wielokrotnie lekceważył wskazówki ekspertów dotyczące zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby.

Jest w grupie podwyższonego ryzyka

Wiele osób martwi się o stan zdrowia prezydenta USA. Mając 74 lata i będąc otyłym, Trump jest w grupie największego ryzyka poważnych powikłań choroby, która zabiła ponad 200 tysięcy Amerykanów i ponad milion ludzi na całym świecie.

„Dziś wieczorem Melania i ja uzyskaliśmy pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Natychmiast rozpoczęliśmy proces kwarantanny i powrotu do zdrowia. RAZEM przez to przejdziemy!” – Trump napisał na Twitterze.

Później Pierwsza Dama dodała, że ona i jej mąż „czują się dobrze”.

Czytaj też: Jedni tracą, inni się BOGACĄ! Ile zarobił na koronawirusie Donald Trump?

Nie wyglądał na chorego

Trumpa widziano ostatnio publicznie w czwartek po południu, kiedy wracał do Białego Domu z New Jersey. Nie wyglądał na chorego, chociaż nie rozmawiał z dziennikarzami, wchodząc do swojej rezydencji.

W notatce przekazanej dziennikarzom około godziny 1 w nocy, lekarz prezydenta, komendant marynarki wojennej. doktor Sean Conley napisał, że w czwartek wieczorem otrzymał potwierdzenie pozytywnych wyników testów u Państwa Trumpów.

„Prezydent i Pierwsza Dama czują się dobrze i planują pozostać w Białym Domu podczas rekonwalescencji” – napisał Conley.

„Zespół medyczny Białego Domu i ja będziemy nad nimi czuwać. Doceniam wsparcie udzielane przez niektórych z najlepszych lekarzy i instytucji w naszym kraju” – napisał Conley, nie wyjaśniając, jakiej konkretnie pomocy udzielono Białemu Domowi.

Pozostaje nam życzyć Państwu Trumpom szybkiego powrotu do zdrowia.

Źródło: CNN

Zdjęcie: Instagram

Komentarze

Komentarze