DRAMAT arabskich MODELEK. „Jesteśmy ZABIJANE JAK KURY!”

Tara Fares była 22-letnią iracką modelką, która została zastrzelona w swoim samochodzie w Bagdadzie w czwartek wieczorem. Do tragedii doszło zaledwie dzień po tym, jak została wybrana jedną z najbardziej znanych internetowych gwiazd Iraku. 

Tara była bardzo rozpoznawalną osobą, startowała w konkursach Miss Iraku i Miss Bagdadu. Fares miała około 2,7 miliona obserwujących na Instagramie. Ostatnie zdjęcie, które zostało wrzucone na jej konto przedstawia ją jako anioła ze skrzydłami. Zdjęcie zostało podpisane słowami: „Śpij dobrze, księżniczko, będziemy za tobą tęsknić”. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Iraku ogłosiło śledztwo w sprawie morderstwa Tary. Jak donoszą lekarze, modelka miała co najmniej trzy rany postrzałowe po kulach.

Po śmierci modelki pojawiły się informacje, że została zabita, ponieważ była postrzegana jako prowokująca postać w konserwatywnym Iraku- kraju, w którym prawa kobiet nie mają dużego znaczenia. Zabójstwo Tary spowodowało, że inne znane kobiety, zaczęły bać się o swoje życie. Jedna z nich Shima Qasim podzieliła się ze swoimi fanami filmem, na którym widzimy ją zapłakaną: „Grożą mi, że będę następna. Ci sami, którzy zamordowali Tarę. Czy jesteśmy winne, ponieważ jesteśmy sławne i pojawiamy się w mediach? Jesteśmy zabijane jak kury. To straszne!”- mówi na nagraniu Shima.

Zabójstwo Tary to nie jedyny taki przypadek. Rafeef al-Yaseri i Rasha al-Hassan również zostały zabite, prawdopodobnie dlatego, że pewna część męskiej społeczności nie akceptowała ich działań.

arabskie modelki, seria zabójstw, morderstwo

Zobacz też: PRZEŻYŁA PRAWDZIWY HORROR. 5-letnia CÓRKA umarła NA JEJ OCZACH

Źródło: independent.co.uk

Źródło zdjęć: Instagram @its.tarafares, @shimaa_qasim, independent.co.uk

Komentarze

Komentarze