DRAMAT Joanny Koroniewskiej! To się stało już SZEŚĆ razy!

Joanna Koroniewska jest dziś mamą dwójki dzieci, ale zanim to się stało aktorka aż sześć razy poroniła. Gwiazda opowiedziała o swoim dramacie w sieci.

Postanowienie Trybunału Konstytucyjnego

Wczoraj Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z Konstytucją. Postanowienie to wzbudziło ogromną falę sprzeciwu wśród wielu kobiet. Jedną z nich jest Joanna Koroniewska, która napisała na swoim Instagramie, że wstydzi się, że mieszka w Polsce i całkowicie sprzeciwia się nowemu prawu.

„Starałam się nigdy nie prezentować moich poglądów politycznych. Ale COŚ się we mnie przelało. Mam dwie Córki, sama przeszłam bardzo wiele jako kobieta, jako ciężarna, mam za sobą traumatyczne przeżycia i jestem w szoku, że ktoś odbiera mi MOJE prawa. Dawno NIC mnie tak nie poruszyło. Dawno nie wstydziłam się za to w jakim kraju przyszło mi żyć. Nie przypuszczałam, że MOJE dzieci będą świadkami TAKICH wydarzeń. Ale JEDNA RZECZ w tym CO ZŁE mnie pociesza. NA SZCZĘŚCIE nie jesteśmy bandą wszystko łykających idiotów. I mamy w sobie siłę. Dużo siły. Szanuję poglądy innych, ale TYLKO dopóki ktoś respektuje MOJE prawa. I szczerze, znam wiele rozwiązań, ale nasuwa mi się na myśl jedno. Jeśli Ktoś się ze mną nie zgadza, nie zgadza się z faktem, że TO MY POWINNYŚMY mieć prawo decydowania, może śmiało opuścić ten profil. Nie będę tęsknić. Dość tego. #wyroknakobiety #powiedzkomuś #trybunał #22.10.2020.

Wielu internautów zaczęło zarzucać jej, że jest za zabijaniem dzieci. Reakcja Joanny była natychmiastowa.

Joanny
IG

Sześć razy poroniła

Aktorka przyznała, że w swoim życiu aż ośmiokrotnie była w ciąży. Niestety, sześć ciąż poroniła.

„Teraz aż się cała trzęsę odpowiadając na zarzuty co poniektórych, że może powinnam stracić swoje dzieci skoro jestem ZA ZABIJAniem. Nie jestem. Nigdy nie byłam. Nigdy nie będę. Ale w moim życiu przeżyłam wiele. Mam 42 lata i dwoje szczęśliwie zdrowych dzieci. Ale ciąż miałam osiem. Aż sześć z nich nosiłam przy sercu do końca trzeciego miesiąca. Obumierały. Cierpienie tak wielkie, że tylko Rodzic będący w takiej sytuacji może to zrozumieć. Po pierwszej stracie 13 lat temu miałam przerwę w staraniu się o kolejne dziecko aż dwa lata. Ból był ogromny. I niemoc. Nie mogłam się pozbierać. Zabiegi, łyżeczkowania, za każdym razem poczucie winy, ukrywanie wszystkiego bo przecież to tylko MOJA sprawa, wstyd i wiele innych emocji a przede wszystkim walka z samą sobą, czy zdołam się z tego podnieść. Czy mogę udźwignąć jeszcze więcej” – napisała na Instagramie Koroniewska dołączając klimatyczne czarno-białe zdjęcie z mężem.

 

>>>Edyta Pazura napisała wiersz o Cezarym. Przeczytaj koniecznie!

 

Źródło: Instagram

Zdjęcia: Instagram

 

Komentarze

Komentarze