Duda dostał na żywo pytanie o likwidację 500+! „Ludzie są WŚCIEKLI na jego odpowiedź”

Andrzej Duda na żywo odpowiadał na pytania internautów. Nagle padło pytanie o 500 plus. Słowa prezydenta rozwścieczyły wiele osób.

 

500 plus, to ostatnio temat, który nie schodzi z ust Polaków. Wiele osób spoglądając na aktualną sytuację gospodarczą obawia się wstrzymania wypłat tego świadczenia. Na temat wypowiedział się prezydent Andrzej Duda podczas czatu „na żywo”. Jego słowa nie spodobały się wielu osobom.

 

500 plus zostało poruszone jako jeden z tematów podczas odpowiedzi prezydenta na pytania zadane „na żywo”. To, co powiedział prezydent nie mogło przejść bez echa.

 

-Informacje o tym, że 500 plus miałoby być zawieszane czy zmniejszone są nieprawdziwe. Absolutnie nie ma takiego planu, by w jakikolwiek sposób cokolwiek zmieniać na gorsze w programie 500 plus. On jest realizowany. Jest bardzo ważny dla rodzin. Wszyscy mamy tego świadomość, że jest ogromnie dla nich ważny, zwłaszcza w obecnej, bardzo trudnej sytuacji – mówił Andrzej Duda.

Andrzej Duda ponadto powiedział, jakie jest jego zdanie na temat zachowania ludzi, którzy mówią o likwidacji lub zawieszeniu programu 500 plus.

 

– Niestety niektórzy politycy nieodpowiedzialnie o tym mówią. Mówię tu przede wszystkim o politykach opozycji i tu z ust opozycji kilkakrotnie słyszałem tego typu wezwania. Ale wszystkie informacje, które się temat pojawiają na temat zmniejszenia czy zawieszenia tego świadczenia, to jest brak odpowiedzialności – powiedział prezydent.

Zdaniem zwolenników likwidacji programu słowa prezydenta są oburzające.

-Ludzie są wściekli na jego odpowiedź. Gospodarka będzie zrujnowana, a my nadal prowadzimy rozdawnictwo. Wstyd – pisze jeden z internautów.

-Dobrze, że najbardziej potrzebujący wciąż mogą liczyć na wsparcie państwa. To bardzo ważne w tym trudnym momencie – mówi z kolei zwolennik programu 500 plus.

 

Komentarze

Komentarze