Dwulatka wiedziała, że jest chłopcem! Najmłodsze transseksualne dziecko w Europie!

Stormy przyszedł na świat jako dziewczynka. Jednak już w wieku dwóch lat wiedział, że czuje się chłopcem. Rodzice wspierają transpłciowego malucha i stoją za nim murem.

Chłopiec w ciele dziewczynki

Jak donosi portal Mirror, czteroletnia Stormy mieszka w hrabstwie South Yorksire w Wielkiej Brytanii i od dwóch lat czuje się jak chłopiec. Od maleńkości Stormy nie lubił czesania, zaplatania warkoczy i dziewczęcych strojów. Jak twierdzą jego rodzice, reagował bardzo źle na wszelkie próby ubierania jej jak dziewczynkę.

 

Przełomowy moment

Przełom nastąpił przed trzecimi urodzinami dziecka. Wówczas maluch oznajmił swoim rodzicom, że nie jest chłopcem, a dziewczynką. Rodzina poważnie podeszła do wyznania dziecka. Nie było lekceważenia, ani wyśmiewania słów malca. Rodzice zaczęli zwracać się do dziewczynki, która czuła się chłopcem po imieniu Stormy. Jednak niektórzy z członków wciąż używali jej żeńskiego imienia czyli Esmerald.

Wsparcie taty

Ojciec chciał wesprzeć swoją córkę, która przecież czuła się jak chłopiec. W swoich mediach społecznościowych, mężczyzna opublikował zdjęcia dziecka w ubraniach chłopięcych, a nie jak do tej pory, w sukienkach. Stormy miała też nową chłopięcą fryzurę. Ojciec zaapelował, żeby od tej pory jego dziecko traktować jak chłopca, bo tak też się czuje.

 

 

 

Szczęśliwe dziecko

Ojciec, Matthew Stubbings napisał, że jego dziecko jest szczęśliwym , radosnym chłopcem, którego nie ograniczają żadne normy społeczne i uprzedzenia. Mężczyzna w taki sposób pisał o swoim dziecku:

Wszyscy możemy nauczyć się czegoś od tego małego chłopca. Ja uczę się każdego dnia. Każdy z nas jest inny. Musimy zaakceptować fakt, że ludzie różnią się od siebie i nie możemy, próbować zmuszać wszystkich wokół do zmian, po to, ay dopasowali się do ciasnego pudełka, które nam odpowiada”

Przychylni internauci

Wpis 44-latka spotkał się z wieloma przychylnymi komentarzami internautów. Ludzie wyrazili swoje wsparcie dla zarówno dla rodziców, jak i przede wszystkim dla czteroletniego chłopca, który urodził się przecież jako dziewczynka.

Źródło: Mirror

Zdjęcie: Mirror

Komentarze

Komentarze