Dzieci kontra zwierzęta! Oto 5 korzyści z posiadania czworonoga!

Zwierzęta mogą być świetnymi przyjaciółmi dla osób w każdym wieku a ich posiadanie ma wiele zalet. Jakich?

Oto 5 korzyści z posiadania czworonoga!

1. Posiadanie zwierzęcia zwiększa empatię i współczucie

Dzieci wychowywane wokół zwierząt częściej rozwijają pozytywne cechy takie jak empatia, ponieważ uczą się dbać o inne stworzenia. Ponadto, zwierzęta same w sobie są empatyczne i współczujące, więc uczą nasze dzieci takiego samego traktowania innych.

 

2. Uczą odpowiedzialności

Gdy dzieci dorastają ze zwierzęciem, uczą się być bardziej odpowiedzialne z powodu licznych obowiązków, które muszą wykonywać podczas opiekowania się swoim zwierzakiem. Mogą czyścić kuwetę, podawać zwierzęciu wodę i jedzenie lub wyprowadzać je na spacer.

Czytaj też: Oto 6 najlepszych RAS PSÓW dla dzieci! Którą byście wybrali?

3. Pociecha w gorszych chwilach

Życie nie zawsze jest łatwe. Czasami zdarzają się w nim rzeczy, o których chcielibyśmy zapomnieć. Zwierzę może być wprost idealne, jeśli szukamy pocieszenia w trudnych chwilach. Czasami zwykłe przytulenie lub pogłaskanie wystarczy, by dzieci poczuły się lepiej i zapomniały o nieprzyjemnych doświadczeniach, które wydarzyły się w ich życiu.

 

4. Zwierzęta wzmacniają więzi rodzinne

 

Posiadanie stworzenia, które kocha i o które troszczy się cała rodzina, łączy wszystkich. Dzieci obserwując twoje opiekuńcze i odpowiedzialne zachowania w stosunku do zwierząt, zaczynają naśladować to, co widzą.

 

5. Bardziej aktywny tryb życia

 

Gdy zwierzę domowe jest psem, motywuje całą rodzinę do częstszego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Psy wymagają spacerów lub biegania po podwórku. Utrzymywanie nawyku wychodzenia na zewnątrz jest bardzo ważne, zwłaszcza w dzisiejszej erze cyfrowej, w której większość dzieci spędza mnóstwo czasu na oglądaniu telewizji lub patrzeniu w ekran smartfona.

Czy masz zwierzęta w domu? Pamiętaj, aby uczyć swoje maluchy szacunku i miłości dla zwierząt.

Źródło: Womanitely

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze