„Dzieci z in vitro nie mają duszy”. Szokujące słowa PROBOSZCZA

Proboszcz parafii Bożego Ciała w Warszawie na jednym z ostatnich spotkań z rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej, wypowiedział słowa, które zszokowały zgromadzonych. 

Ksiądz powiedział, że dzieci z in vitro nie mają duszy, ponieważ dusza może zrodzić się tylko z połączenia dwóch ciał: kobiety i mężczyzny. Dusza nie może narodzić się w laboratorium, gdzie pan docent z asystentem robią „pyk” – relacjonuje jedna z matek, która była na spotkaniu z proboszczem.

Kobieta jest oburzona słowami księdza, ponieważ jedno z jej dzieci urodziło się właśnie dzięki metodzie in vitro.

Proboszcz parafii Bożego Ciała, ks. Wacław Madej został poproszony o komentarz w tej sprawie. Stwierdził, że jego słowa zostały przeinaczone, a on sam nigdy nie wypowiedział zdań, które wmawia mu jedna z uczestniczek spotkania. Ksiądz dodał, że według niego „dzieci, które zostały poczęte za pomocą in vitro cieszą się w pełni naturą ludzką i posiadają duszę”.

Przyznaje, że nie pochwala metody in vitro, ponieważ „animacja nie dokonuje się w atmosferze miłości, ale niejako aktu produkcyjnego”, bynajmniej jednak nie zgadza się z tym co rozpowszechniają w mediach rodzice.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Źródło zdjęcia:

Zobacz też: Twój mężczyzna unika seksu? Być może CIERPI NA TĘ PRZYPADŁOŚĆ

Komentarze

Komentarze