Dziecko uskarżało się na senność. Lekarze odkryli w jego głowie coś strasznego…

Pewien chłopiec z Jerozolimy od kilku dni uskarżał się na wzmożoną senność. Rodzice dziecka zdecydowali się zabrać je do lekarza. Po wykonaniu tomografii komputerowej mózgu wyszło na jaw, że…

Był bardzo senny

W piątek 31 lipca pewni rodzice z Jerozolimy zauważyli, że ich dziewięcioletni synek jest bardzo bierny i senny, więc postanowili zabrać go do szpitala. Kiedy przewieziono go do placówki medycznej, był przytomny, ale ciągle przysypiał. Lekarze zbadali go i zauważyli niewielką ranę i zastygniętą krew na jego głowie.

Przeszedł badanie mózgu

Dziecko przeszło tomografię komputerową mózgu, która potwierdziła, że w tyle jego głowy utknęła kula. Rodzice chłopca byli nie mniej zdumieni niż lekarze, ponieważ nie wiedzieli, że chłopiec został wcześniej postrzelony. Myśleli, że ich syn doznał urazu podczas zabawy z przyjaciółmi.

Czytaj też: Jak walczyć z sennością w pracy? Oto niezawodny sposób!

senność
DM

Przeszedł pilną operację

Niespełna dwie godziny po przywiezieniu do szpitala, neurochirurdzy wysłali chłopca na pilną operację. Procedura zakończyła się sukcesem. Lekarz zauważył, że gdyby kula trafiłaby w chłopca pod nieco innym kątem, ten nie przeżyłby lub pozostałby niepełnosprawny. Dziecko stopniowo dochodzi do siebie po operacji. Jest przytomne i swobodnie komunikuje się z rodziną i lekarzami.

Wszczęto dochodzenie

Policja wszczęła już dochodzenie w sprawie incydentu. Przypuszczalnie chłopiec mógł zostać postrzelony podczas obchodów Id al-Adha (najważniejsze święto muzułmańskie, rozpoczynające się 10. dnia miesiąca zu al-hidżdża i trwające 3–4 dni), podczas których muzułmanie strzelają w powietrze.

Źródło: Daily Mail

Zdjęcia: Pixabay, Daily Mail

Komentarze

Komentarze